Lietuvoje

2021.03.28 00:04

M.A.M.A apdovanojimai sukėlė ir politikų pyktį: „puota maro metu“ ir „nesuvokiamas cinizmas“

LRT.lt2021.03.28 00:04

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje muzikos atlikėjams tradiciškai buvo išdalintos M.A.M.A statulėlės. Nors atlikėjams apdovanojimų vakaras atnešė džiaugsmą, viešojoje erdvėje netruko pasipilti kritikos, kad kol visa šalis gyvena griežtomis karantino sąlygomis, toks renginys primena puotą maro metu.

Vos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose pasirodė fotografams pozuojančių M.A.M.A dalyvių nuotraukos, netruko pasipilti vertinimai. Tiek interneto komentatoriai, tiek politikai skelbė nesuprantantys, ką galvojo apdovanojimų organizatoriai.

Laisvės frakcijos Seime seniūnė Ieva Pakarklytė socialiniame tinkle klausė, ar M.A.M.A apdovanojimams negalioja karantinas: „Sakote, tik filmavimas su keliais šimtais žmonių, įskaitant „ribotą kiekį kviestinių svečių“. Ne ne, tikrai ne renginys. Puota maro metu.

Įsivaizduoju kaip apgauti jaustis turi atsakingi renginių organizatoriai. Jau net nekalbant apie kitus karantino besilaikančius žmones, kurie po pusmetį nematė savo tėvų, senelių.“

Seimo narė teigė, kad atsakingos institucijos turi nedelsiant imtis veiksmų.

Savo reakcija taip pat pasidalino Seimo narys Justas Džiugelis. Jis renginį taip pat vadino puota maro metu.

„Nesuvokiamas šio vakaro M.A.M.A organizatorių ir ten besipuikuojančių dalyvių ciniškumas. Tikiuosi greitos ir griežtos atsakingų institucijų reakcijos. Puota maro metu yra nedovanotina“, – piktinosi parlamentaras.

Renginio organizatoriai skelbė, kad visiems dalyviams prieš renginį buvo atlikti COVID-19 testai, tačiau Seimo narė Jurgita Sėjonienė teigė, kad tai tėra antraeilė žinutė: „Su visa pagarba kūrėjams, šitai visuomenė supras kaip „jei galima jiems, tai kodėl negalima mums?“. Neigiami testai yra antraeilė žinutė. Jei išvis bus pastebėta. „Švęsti gyvenimą“ tai vadinasi.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.