Lietuvoje

2016.05.11 14:02

Seimo komitetas pasisako prieš „Sodros“ lubas

BNS 2016.05.11 14:02

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas nekeičia savo pozicijos ir pasisako prieš „Sodros“ lubas darbuotojams, kurių darbo užmokestis viršytų 5 vidutinius darbo užmokesčius (VDU).

Komitetas, trečiadienį dar kartą svarstydamas galimybę nustatyti „Sodros“ lubas, nepritarė jų įvedimui nei nuo 2017 metų, nei vėliau. Už liberalo Eligijaus Masiulio pataisą balsavo 4 komiteto nariai, prieš ir susilaikė po 3 komiteto narius. Tai reiškia, kad komitetas pasisako prieš „Sodros“ lubas.

Anksčiau komitetui buvo pateikti skaičiavimai, kad nustačius tokias lubas, fondo praradimai siektų 90 mln. eurų.

Seimas balandžio viduryje iš viso nepriėmė svarstyti liberalų siūlymo įvesti „Sodros“ įmokų lubas. Tada frakcijos vadovas Eligijus Masiulis teigė, kad biudžeto netektis dėl to siektų iki 60 mln. eurų, nors tokius atlyginimus gaunančių žmonių nėra daug.  

„Visi garsiai kalba, kad turime vadovautis pensijų reformos gairėmis, o ten numatyta įteisinti lubas, bet dabar paaiškėjo, kad pozicija keičiama, argumentai nesuvokiami – esą nenumatytas išlaidų padengimas šaltinis. Bet yra pritarta daugeliui pataisų, kurioms įgyvendinti finansavimo šaltiniai taip pat nenumatyti“, – BNS sakė liberalė Dalia Kuodytė.

„Sodros“ įmokų lubas, kaip numatoma naujojo socialinio modelio projekte, siūlyta taikyti tiems darbuotojams, kurių darbo užmokestis viršytų 5 VDU per mėnesį arba 60 – per metus. Šiuo metu tai būtų atitinkamai apie 3785 eurai ir 45 420 eurų, nes ketvirtąjį 2015 metų ketvirtį VDU siekė 756,9 euro.

Pagal socialinį modelį, įmokų lubas siūlyta pasiekti palaipsniui per šešerius metus: pirmaisiais metais – 120 VDU, antraisiais – 108, trečiaisiais – 96, ketvirtaisiais – 84, penktaisiais – 72 ir šeštaisiais – 60.

Šiuo metu „Sodros“ įmokų dydis nėra apribotas, ribojamos tik „Sodros“ išmokos.