Lietuvoje

2016.05.11 12:20

Premjeras pranešė, iki kada turėtų būti priimtas socialinis modelis

ELTA2016.05.11 12:20

Seime šiuo metu svarstomas socialinis modelis turėtų būti priimtas iki liepos mėnesio, pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, tai susitarta per trečiadienio rytą vykusius darbo pusryčius su Seimo frakcijų seniūnais dėl socialinio modelio svarstymo eigos.

„Buvo sutarta, kad visas teisės aktų paketas turėtų būti priimtas iki šių metų liepos 1 dienos“, – žurnalistams vyriausybėje sakė ministras pirmininkas. 

Vyriausybės vadovo teigimu, su Seimo frakcijų seniūnais pavyko susitarta dėl pasiūlymų, dėl kurių ilgai diskutuota tiek Trišalėje taryboje, tiek Seimo komitetuose. 

„Pirmas pasiūlymas, kaip sakiau, – iki liepos 1 d. priimama. Taip pat buvo sutarta, kad iš principo įvedamos „lubos“ skaičiuojant įmokas į socialinio draudimo biudžetą. Taip pat buvo kalbama apie atskiro fondo galimybes išmokėti išmokas atleistiems darbuotojams“, – sakė premjeras. 

Taip pat nuo 2017 m. ketinama 1 proc. mažinti darbdavių įmokas. Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įpareigotos tai įvertinti ir pateikti kitų metų prognozes.

„Pagal visus tuos skaičiavimus 1 procentiniu punktu jau kitais metais bus galima mažinti socialinio draudimo fondo įmokas“, – teigė A. Butkevičius. 

Sutarta steigti Ilgalaikio darbo išmokų fondą, tačiau, pasak A. Butkevičiaus, atskiras fondas kuriamas nebus, o jo funkcijos bus perduodamos Garantiniam fondui, papildant jo nuostatus ir įstatus.