Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.06 09:53

Kaip užkirsti kelią maistinėms kandims?

Namuose atsiradusios maistinės kandys, nepaisant net pedantiškos tvarkos, vis dažniau tampa kruopų, miltų ar cukraus išmetimo priežastimi. Pasak gydytojo Alvydo Unikausko, yra keletas paprastų ir efektyvių būdų, kaip išnaikinti šiuos kenkėjus iš savo virtuvės spintelių. 

„Jau iš parduotuvės mes galime grįžti su maistinėmis kandimis. Sandėliuose, kuriuose laikoma kruopų pakuočių produkcija, yra vėsu, todėl jose esantys parazitų kiaušinėliai neišsivysto, tačiau kruopas parsinešus į šiltus namus sparčiai išsirita kandžių vikšrai“, – teigia A. Unikauskas.

Pasak gydytojo, kandžių vikšrai lengvai pragraužia produktų pakuotes ir sienomis keliauja į palubę, kur suverpia aplink save kokoną, o galiausiai virsta skraidančia kandimi.

„Išsivysčiusios kandys gyvena tik savaitę, tačiau per tą savaitę gali padėti šimtus kiaušinėlių, o per metus vienoje virtuvėje gali išsiristi net keturios jų kartos“, – įspėja gydytojas.

Pasak A. Unikausko, plastikinė pakuotė veikia kaip šiltnamis, tinkamas daugintis kandims, todėl parsinešus kruopas namo rekomenduojama jas perpilti į stiklinius indus ir įdėti keletą lauro lapų, skiltelę česnako ar džiovinto apelsino žievelės. Uždengiant indelį plastikiniu dangteliu svarbu nepamiršti pradurti skylučių, taip kruopos išliks sausos, birios ir sveikos. O norintiems ilgai išlaikyti sausus ir sveikus ryžius gydytojas pataria į talpą, kurioje laikomos šios kruopos, įdėti aitriosios paprikos ankštį.

Keičiantis metų laikui, po ilgesnio stovėjimo, miltai kartais sudrėksta ar net ima keisti spalvą, tačiau ir šį maisto produktą galime nesunkiai apsaugoti. „Geriausia talpa miltams laikyti –  drobinis maišelis, tačiau prieš naudojant jį būtina išmirkyti druskos tirpale ir išdžiovinti, toks maišelis neleis miltams sudrėkti ir apsaugos nuo kandžių atsiradimo“, – pasakoja A. Unikauskas.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15