Lietuvoje

2021.01.21 07:00

Orai kai kur gali priminti ankstyvą pavasarį: dar labiau atšils, numatomas lietus

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.01.21 07:00

Nors neseniai dar stingdė didžiulis šaltis, šiomis dienomis Lietuvoje įsitvirtins teigiama temperatūra, atodrėkis apims visą šalį, orai galbūt netgi primins ankstyvą pavasarį.

Kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas, ketvirtadienį numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, vietomis, daugiausia šiaurės rytiniuose rajonuose, ypač pirmoje dienos pusėje, nedidelis lietus, dulksna, šiek tiek šlapdribos, kai kur – rūkas. Dieną numatomas stiprokas pietų, pietvakarių vėjas. Temperatūra sieks 1-4 laipsnius šilumos, vakare vėstant formuosis plikledis.

Penktadienį taip pat vyraus debesuoti su pragiedruliais orai, naktis – be žymesnių kritulių. Naktį bus 0–3 laipsniai šalčio, daug kur plikledis, pūs vidutinio stiprumo pietų vėjas, o dieną bus daug debesų, bet pasirodys ir saulė, daugiau tikėtina vakariniuose rajonuose – krituliai, daugiausia lietus, vėjas išliks stiprokas, pietų krypties. Dieną bus 1-4 laipsniai šilumos.

Daugiau apie orus – specialioje LRT.lt skiltyje.

Eismo sąlygas sunkina lijundra ir plikledis

Pasak kelininkų, ketvirtadienio rytą visoje Lietuvoje sąlygos sudėtingos. Eismo sąlygas sunkina lijundra ir plikledis, skelbia Eismo informacijos centras.

Visoje Lietuvoje dėl naktį buvusio arba besitęsiančio snygio, vietomis pereinančio į šlapdribą, o paryčiais daug kur į lijundrą, eismo sąlygos yra sudėtingos. Magistralinių kelių dangos šlapios, vietomis padengtos pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios. Krašto ir rajoninių kelių dangos padengtos prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos ir slidžios, dėl lijundros daug kur susiformavęs plikledis.

Slidžius kelių ruožus barsto ir valo AB „Kelių priežiūra“, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo