Lietuvoje

2021.01.18 12:59

Užsienio reikalų ministerija siūlo Filipo Kirkorovo neįleisti į Lietuvą

atnaujinta 18.46
LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2021.01.18 12:59

Pirmadienį Užsienio reikalų ministerija Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos perdavė teikimą, kuriuo prašoma Rusijos ir Bulgarijos pilietį Filipą Kirkorovą įtraukti į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą, praneša URM.

Ministro G. Landsbergio pasirašytame teikime rašoma, kad žinomas atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus.

„Sistemiškai vertinsime visus veikėjus, kurios Rusija siekia išnaudoti, skleisdama savo užsienio politiką bei siekdama daryti poveikį Lietuvos žmonėms. Taip pat neturi būti pamiršti ir griežtai įvertinti ir Baltarusijos piliečiai, prisidėję prie susidorojimo su taikiais protestuotojais“, – sakė ministras G. Landsbergis.

Spaudos konferencijos metu G. Landsbergis pabrėžė, kad teisininkams ir ekspertams įvertinus F. Kirkorovo veiksmus buvo nuspręsta, kad jis gali kelti grėsmę Lietuvos saugumui.

Landsbergis apie Navalno sulaikymą: galbūt kai kurios ES sostinės atsibus iš optimizmo ir grįš arčiau prie realizmo

Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė sako teikimo dar negavusi, bet, pasak jos, dažniausiai departamentas atsižvelgia į Užsienio reikalų ministerijos siūlymus.

„Jeigu tai bus nacionalinio saugumo pagrindais grįstas teikimas, tai greičiausiai Migracijos departamentas atsižvelgs ir tada, aišku, žiūrėsime, kuriam laikui siūloma uždrausti jam atvykti į Lietuvą. Jei keliems metams, tai toks sprendimas ir bus priimtas, atlikėjas negalės atvykti į Lietuvos Respubliką“, – sako E. Gudzinskaitė.

Gavęs teikimą Migracijos departamentas sprendimą priima per darbo dieną.

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad pinigai jau pervesti renginio organizatoriams ir abejoja, ar pavyks juos susigrąžinti.

„Pasižiūrėsim, ar pavyks įtraukti asmenį būtent į nepageidaujamų asmenų sąrašą, tada suvokiam tikrai, kad tas koncertas neįvyks, galbūt tas veiksmas kažkokių dar gali suteikti vilčių kažką peržiūrėti, bet, mano vertinimu, traukinį atsukt sudėtinga“, – sako S. Kairys.

LRT.lt primena, kad Lietuvos Kultūros taryba skyrė daugiau nei 30 tūkst. eurų renginio organizatoriams, kurie dėl pandemijos negalėjo suorganizuoti Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio pasirodymų Lietuvoje. Toks sprendimas sulaukė viešų abejonių. Tuo metu Kultūros taryba sako, kad buvo vertinami tik finansiniai dokumentai, o ne meninė ar kultūrinė renginių vertė.

2020 m. liepos 1 tuomečio kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu buvo patvirtinta subsidijų kultūros ir meno renginių organizatoriams programa ir jos reglamentavimas. Būtent tada nuspręsta atsisakyti ekspertinio paraiškų vertinimo, norint operatyviau suteikti paramą renginių organizatoriams.

Pirmadienį Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA), jungianti 12 savarankiškų kūrybinių organizacijų ir atstovaujanti per 4400 kūrėjų, išsakė savo nuomonę dėl Lietuvos kultūros tarybos 2020 lapkričio 24 dienos sprendimo skirti daugiau nei 30 tūkst. eurų subsidiją Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio pasirodymų Lietuvoje organizatoriams.

LMKA pabrėžė, kad 2020 m. lapkričio 9 dieną pasirašytos koalicijos sutarties vertybinių įsipareigojimų dalyje išdėstytos šios pozicijos: „Skaidrumas ir aukščiausi politinės etikos standartai. Moralinius ir etinius kriterijus savo veiklai kelsime tolygiai teisiniams, suprasdami, kad politinės atsakomybės prisiėmimui pakanka ir moralinių priežasčių. Politinę kultūrą Valstybėje stiprinsime ir žmonių pasitikėjimą politika grąžinsime asmeniniu pavyzdžiu.“

LMKA nuomone, valstybės tarnautojai, parengę ir pasirašę tokius įsakymus ir sprendimus, „pagal kuriuos Krymo okupacijos rėmėjams švaistomi Lietuvos žmonių pinigai, turėtų atsakyti už savo veiksmus ir būti atitinkamai įvertinti.“

Populiariausi