Lietuvoje

2020.11.27 12:02

Dvi žinios iš Verygos: keisis izoliacijos tvarka jau persirgusiems COVID-19 ir nerimas dėl augančio mirčių skaičiaus

griežtesnė tvarka gresia ugdymo ir prekybos sektoriams; atnaujinta 13.02
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.11.27 12:02

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtintas rekordiškai aukštas koronaviruso atvejų skaičius – 2339, o dėl COVID-19 mirė 22 žmonės. Būtent mirčių skaičius kelia didžiausią nerimą ekspertams – Aurelijaus Verygos teigimu, pastarųjų savaičių skaičiai „iškrenta iš vidurkio“.

Jeigu situacija dėl koronaviruso plitimo ir toliau negerės, kitą savaitę Vyriausybė gali svarstyti papildomus ribojimus, penktadienio rytą sakė kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Veryga: jau keletą savaičių stebime tikrai iš vidurkio iškrentantį augantį mirtingumą

Kokie gali būti priimti papildomi ribojimai bei kokia COVID-19 situacija Lietuvoje, 12 val. apžvelgė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Keisis izoliacijos tvarka ir vis didesnis nerimas dėl mirštančiųjų skaičiaus

„Pradėti noriu nuo naujienos, kurios laukia persirgę žmonės. Baigiama derinti tvarka dėl izoliacijos išimčių tiems, kurie perserga COVID-19, čia nustatoma, kad tiems, kurie persirgo COVID-19, tris mėnesius po aukštos rizikos kontakto jau neturėtų izoliuotis“, – naujienas pristatė A. Veryga.

Tiesa, šią tvarką dar reikia patvirtinti, be to, bus tam tikrų išimčių.

Naujovių sulauks ir šalies parlamentarai.

„Kitas pakeitimas yra susijęs su Seimo darbu. Greta kitų asmenų, kuriems numatyta galimybė susitrumpinti izoliaciją, bus įrašomi ir Seimo nariai, jie galės susitrumpinti izoliaciją iki 10-ies dienų, turėdami neigiamą COVID-19 testą“, – teigė A. Veryga.

Ministras nuogąstavo, kad paskutinėmis savaitėmis šalyje pastebimas išaugęs mirtingumas nuo COVID-19 infekcijos.

Jo teigimu, mirtingumo rodikliai viršija vidurkį, o tai kelia nerimą, situacija bus detaliau ištirta jau kitos savaitės pradžioje.

„Pirmadienį posėdyje turėtume aptarti detalesnę augančio mirtingumo analizę. Deja, bet jau keletą savaičių pastebime tikrai iš vidurkio iškrentantį augantį mirtingumą ir šiuo metu yra duoti pavedimai Higienos institutui, atliekama detali analizė“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga. Pasak jo, pirmadienį reikės aptarti, kokios yra augančio mirtingumo priežastys.

Per paskutinę parą daugiausia užsikrėtė Vilniaus ir Kauno apskričių gyventojų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, naujausia statistika rodo, kad virusas ir toliau labiausiai plinta šalies didmiesčiuose, jau tendencija, kad nemaža dalis protrūkių fiksuojama šeimose.

„Deja, bet ir NVSC šiandien neturi gerų žinių. <...> Daugiausia atvejų, kaip jau įprasta pastaruoju metu, registravome Vilniaus apskrityje – 595, taip pat nemažai atvejų Kauno apskrityje – 470“, – apie didžiausius susirgimų skaičius apskrityse sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Jos teigimu, šiuo metu matomas didelis vidinis infekcijos plitimas, o žmonės dažnu atveju užsikrėtimo aplinkybių nurodyti negali.

NVSC skaičiavimai rodo, kad jau tampanti tendencija, kai infekcija plinta šeimose. Per paskutinę parą tokių užsikrėtimų fiksuota apie 20 proc.

Dar viena nemaloni tendencija – užsikrėtimai gydymo įstaigose ir slaugos ligoninėse.

„Nebeturime nė vieno išskirtinio regiono, kur galėtume sakyti, kad tokių atvejų nėra. Kaip mūsų specialistai yra sakę – kai liga patenka į tokias įstaigas, mes turime liūdnus rezultatus ir aiškiai matome tai mirčių statistikoje. Didelė dalis asmenų, kurie mirė dėl COVID-19, buvo gydomi ir užsikrėtė tokio profilio įstaigose“, – sakė J. Petravičienė.

Didelis židinys Kybartų pataisos namuose, daugėja sergančiųjų audinių ūkyje

Naujas didelis židinys – Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje. Ten per paskutines 24 valandas nustatyti net 29 COVID-19 atvejai, o iš viso registruotas jau 51 atvejis.

Ketvirtadienį patvirtintas naujas židinys Jonavos rajone esančiame audinių ūkyje. Penktadienį pranešta apie čia sergančius jau tris žmones.

„Audinių ūkyje Jonavos rajone jau turime tris naujus COVID-19 atvejus. Visi susirgę asmenys jaučia ligos simptomus, pagal amžių jie nepriklauso rizikos grupei, jie jaunesni nei 60 metų amžiaus“, – sakė NVSC atstovė J. Petravičienė.

Veryga dar kartą įspėjo prekybininkus: jau kitą savaitę gali grėsti suvaržymai

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga dar kartą patikslino, kad nerimą keliantys augantys COVID-19 skaičiai gali priversti imtis dar griežtesnių suvaržymų tam tikriems sektoriams.

Vieni tokių, pasak ministro, ugdymo ir prekybos sferos. Pastaruosius A. Veryga itin akcentuoja ir ragina prekybininkus laikytis nustatytų taisyklių, taip pat stebėti žmonių srautus.

„Kalbame apie vietas, kuriose žmonės fiziškai susirenka. Yra likę keletas tokių sričių, tokios stambiausios, kur žmonės dirba nenuotoliniu būdu, o sektorius, susijęs su sveikata, tai čia neturėkime iliuzijų, kad kažką uždarysime. Yra du sektoriai, kur žmonės iki šiol susirenka ir gali būti svarstomi pokyčiai: ugdymo sektorius ir kitas, kuris, labiau tikėtina, gali sulaukti apribojimų, – prekybos įmonės ir ypač didelės vietos, kur žmonių susirenka labai daug“, – dar vieną įspėjimą prekybininkams pasiuntė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Ministras patikslino, kad tam tikri sprendimai, jei situacija nesikeis, gali būti priimti jau kitą savaitę.

„Nėra galvojama tik apie apribojimus. Noriu priminti, kad Lietuva yra iš labiausiai testuojančių valstybių, tai ir brangiai kainuojantis mechanizmas, jis reikalauja išteklių. Žinoma, laukiame greitųjų antigenų testų <...>. Bet šitos priemonės nepaneigia poreikio stabdyti paties viruso plitimą, nes jis plinta ne per testus, o susitinkant žmonėms ir jei ta galimybė yra mažinti kontaktų skaičių, tai ja reikia ir naudotis“, – sakė ministras.

Jis neatmetė, kad griežtesni suvaržymai gali grėsti ir šventiniu laikotarpiu, tiesa, tai priklausys nuo viruso plitimo ir, kaip teigė politikas, nuo naujos Vyriausybės, kuriai tuo metu jau priklausys tokių sprendimų teisė.

„Visko gali būti, bet vėlgi, tai yra teorinė galimybė ir tuos sprendimus jau priims nauja Vyriausybė“, – apie griežtesnius suvaržymus didžiųjų švenčių laikotarpiu trumpai pasisakė A. Veryga.

LRT.lt primena, kad per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 2339 nauji COVID-19 ligos atvejai, dėl koronaviruso mirė 22 žmonės.

Nuo koronavirusinės infekcijos Lietuvoje iš viso mirė 471 žmogus, dėl kitų priežasčių – 213 užsikrėtusiųjų.

Populiariausi

Koronavirusas/Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje

2021.01.23 09:33

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas 1001 koronaviruso atvejis, mirė 30 asmenų, pasveikusiųjų – 3832 ligoninėse gydoma per 1,4 tūkst. COVID-19 pacientų, 171 iš jų – reanimacijoje, patikslinta 14.40

7