Lietuvoje

2020.11.06 14:34

Veryga pranešė – visiems vaikams mokyklose privaloma dėvėti kaukes

atnaujinta 15.17
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.11.06 14:34

Jau šiąnakt šalyje įsigalios visuotinis karantinas. Nors pradinių klasių mokiniai ir toliau mokysis įprastu būdu, Aurelijus Veryga patvirtino, kad net ir pamokų metu jie turės dėvėti kaukes.

Jau anksčiau buvo skelbiama, kad įvedus karantiną ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vyks įprastine tvarka, nebent klasėje bus nustatyta COVID-19 atvejų. Vyresni vaikai turės mokytis nuotoliniu arba mišriu būdu.

Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras A. Veryga kalbėjo, kad karantino metu mokiniai turės ir pamokų dėvėti kaukes. Anksčiau buvo kalbama apie tai, kad ugdymo įstaigos veikti galės, tačiau privalo užtikrinti srautų suvaldymą, atstumų laikymasi, higienos priemonių taikymą.

Galiojančios kaukių dėvėjimo taisyklės numato, kad dėvėti veido apsaugos priemonės turi visi žmonės, kurie yra vyresni nei 6 metų. Tokios pačios taisyklės galios ir ugdymo įstaigose, nors iki šiol tai nebuvo būtina.

„Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas vyks įprastu būdu, laikantis nustatytų rekomendacijų. Pagrindinis, vidurinis ir neformalus ugdymas – nuotoliniu arba daliniu nuotoliniu būdu.

Ką norėčiau akcentuoti, kad kaukės bus privalomos taip pat visiems ir ugdymo įstaigose esantiems vaikas, kurie yra vyresni nei šešerių metų“, – teigė ministras.

Pasak A. Verygos, tai, kad vaikai būtų aprūpinti apsaugos priemonėmis, yra tėvų pareiga. O tai, kad vaikai klasėje dėvėtų kaukę, kaip ir tai, kad laikytųsi kitų priemonių, pavyzdžiui, plautų rankas, yra su jais tuo metu esančio suaugusio žmogaus, kitaip tariant, mokytojo atsakomybė.

„Turės būti su kaukėmis, nes čia ne pamokos klausimas yra. Ten, kur vaikai bendrauja, būna kartu, ten ir turės dėvėti kaukes“, – sakė A. Veryga.

Vyresni nei pradinių klasių mokiniai turės mokytis nuotoliniu ar mišriu būdu. Neformalus vaikų ugdymas taip pat vykdomas tik nuotoliniu būdu arba stabdomas visiškai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė kalbėjo, kad per praėjusią parą registruoti 73 su ugdymo įstaigomis susiję COVID-19 ligos atvejai. Nuo rugsėjo 1-osios ugdymo įstaigose iš viso registruoti 1758 koronaviruso atvejai mokyklose. Du trečdaliai iš susirgusiųjų yra mokiniai.

„Iš tų 73, ką pavyko išsiaiškinti, yra tų, kurie užsikrėtė būdami dar ugdymo procese. Kadangi dabartiniu metu daug ugdymo įstaigų dar pretęsė atostogas arba yra nuotolinis mokymas, <...> aš manau, kad tas sergamumas sumažės, nes kontaktai bus atskirti“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt