Lietuvoje

2020.10.26 00:42

Konservatoriai ir liberalų partijos paskelbė bendrą deklaraciją, Vyriausybės vadove skelbia matantys Šimonytę

LRT.lt2020.10.26 00:42

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios.

Deklaraciją pasirašė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Deklaracijoje teigiama, kad partijos yra pasiryžę telktis, siekdamos atkurti pasitikėjimo ryšius valstybėje bei tarp jos žmonių, formuoti koaliciją bei Vyriausybę, vadovaujamą Ingridos Šimonytės.

„Lietuva į ketvirtą Nepriklausomos atkurtos Valstybės dešimtmetį įžengė su žemais pasitikėjimo demokratija, jos pagrindinių institucijų bei tarpusavio vieni kitais rodikliais. Šalyje vyraujančios nepasitikėjimo tendencijos grėsmingos tiek valstybingumui, tiek Lietuvos demokratinei raidai.

Mūsų piliečių balsavimas 2020 m. Seimo rinkimuose išreiškė naujos politinės kultūros ir kokybės lūkestį. Visuomenė išreiškė pasitikėjimą demokratinėmis, teisės viršenybės principą, žmogaus teises gerbiančiomis politinėmis partijomis, o šalį valdžiusių atžvilgiu sumenkęs pasitikėjimas liudija politinių permainų būtinybę“, – rašoma deklaracijoje.

Pasak deklaracijos autorių, jie yra pasiruošę atstovauti visus Lietuvos piliečius, o ne tik tuos, kurie balsavo už jų politines jėgas.

„Todėl prie sutarimų dėl svarbiausių koalicijos darbų kviesime prisijungti ir kitas parlamentines politines jėgas bei svarstysime įtraukti jų programines idėjas“, – kviečia autoriai.

LRT.lt primena, kad Lietuva išrinko naująjį Seimą – pasirodžius rezultatams aiškėja, kad juos laimi Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Antroje vietoje pagal mandatų skaičių – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Paaiškėjus, kad po pergalę rinkimuose išplėšė konservatoriai, koaliciją galimai formuosiančios partijos sekmadienio naktį ketina susitikti Seime. Tai žurnalistams patvirtino Liberalų sąjūdžio narys Simonas Gentvilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt