Lietuvoje

2020.10.05 10:02

Dėl nesutarimų su direktoriumi „15min“ paliko Tyrimų skyriaus žurnalistai, įkurta profesinė sąjunga

LRT.lt2020.10.05 10:02

Naujienų portalo „15min“ redakciją purto pokyčiai. Nepatenkinti direktoriaus elgesiu redakcijos žurnalistai susibūrė į profesinę sąjungą, o Tyrimų skyriaus žurnalistai išėjo iš darbo.

„15min“ redakcijos žurnalistai pirmadienį dalijosi pranešimu apie redakcijoje vykstančius pokyčius. Pranešime rašoma, kad kurti profesinę sąjungą redakcijoje nutarta dėl įmonės vadovo nenori įsiklausyti į darbuotojų nuomonę, vykdant įmonės restruktūrizaciją.

Siekdami ginti žiniasklaidos laisvę naujienų portalo „15min“ darbuotojai dar rugsėjo 25 dieną susibūrė į profesinę sąjungą „Nepriklausoma 15min redakcija“. Jai šiuo metu priklauso 47 kūrybiniai „15min“ darbuotojai – t. y. beveik 40 proc. visų įmonės darbuotojų, rašoma „15min“ žurnalistų pranešime spaudai.

„Profesinę sąjungą susikurti paskatino įmonės vadovo nenoras įsiklausyti į darbuotojų nuomonę planuojant radikalius redakcijos struktūros pokyčius. Nerimaujame, kad kyla grėsmė redakcijos nepriklausomumui, bet kartu sieksime apginti „15min“ vertybes“, – sako kūrybinius „15min“ darbuotojus vienijančios profesinės sąjungos pirmininkas, buvęs pirmasis „15min“ vyriausiasis redaktorius Žilvinas Pekarskas.

Profesinės sąjungos nariai palaiko patyrusius tyrimų žurnalistus Dovydą Pancerovą ir Birutę Davydonytę, kurie protestuodami prieš įmonės vadovo elgesį paliko „15min“.

„Dalis profesionalių žurnalistų jau išreiškė poziciją, kad taip pat bus priversti trauktis, jei neapgalvoti pokyčiai būtų įgyvendinti, – sakė Ž.Pekarskas. – Ketiname žiniasklaidos laisvę ir 15min dirbančių žurnalistų ir kitų kūrybinių darbuotojų nepriklausomumą ginti visomis teisinėmis priemonėmis, taip pat ir kalbėdamiesi su įmonės valdyba, į kurią jau kreipėmės“.

Be Ž.Pekarsko, profesinės sąjungos „Nepriklausoma 15min redakcija“ valdybai priklauso Verslo, Aktualijų ir Sporto skyrių redaktoriai Marius Jokūbaitis, Liepa Želnienė, Kęstas Rimkus ir teisėsaugos aktualijų žurnalistas Vytenis Miškinis. Profesinė sąjunga „Nepriklausoma 15min redakcija“ yra Lietuvos žurnalistų sąjungos struktūrinis padalinys.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius sako, kad socialiai atsakingose bendrovėse nuolatinis dialogas su darbuotojais – viena svarbiausių sėkmingos veiklos prielaidų.

„Akivaizdu, kad profesinė žurnalistų veikla yra saistoma ypatingų etinių ir profesinių įsipareigojimų. Todėl, norint užtikrinti šių aukštų standartų realų, o ne deklaratyvų įgyvendinimą, labai svarbus žurnalistų bendruomeniškumas ir solidarumas. O tinkamas savo teisių gynimas neįmanomas be profesinės sąjungos. Todėl labai džiaugiuosi, kad nepriklausoma 15min.lt redakcijos profesinė sąjunga žengė naują žingsnį šiuolaikinės Lietuvos žurnalistikos istorijoje ir tapo geru pavyzdžiu, jog profesinis solidarumas yra būtiniausia sąlyga užtikrinant nepriklausomą žurnalistiką ir socialiai atsakingą veikimą redakcijoje“, – sako LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6