Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.04 19:31

Kodėl šiuo metu pusryčiai turėtų būti itin kaloringi?

Į Lietuvą pagaliau atėjus tikrai žiemai su geroku snygiu ir šaltuku, pasigirsta pirmieji pranešimai apie nuo šalčio nukentėjusius žmones. Kaip nuo jo apsisaugoti, pasakojo Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė.

Ji negalėjo tiksliai pasakyti, kiek šiuo metu yra pacientų, patyrusių kūno atšalimą, nes labai dažnai sušalę žmonės būna apsinuodiję alkoholiu ir dažnai tokiu atveju pacientai visų pirma pristatomi į Tokslikologijos skyrių. Jau ten kartais išryškėja ir bendras kūno arba galūnių atšalimas, kurį tokios būsenos žmonėms ne visada iš karto galima ir pastebėti.

Specialistė patarė, kad šaltą žiemos dieną labai svarbi ne tik apranga, bet ir pusryčiai.

„Pirmiausiai – turi būti kaloringi ir šilti pusryčiai. Svarbu alkanam neišeiti į darbą. Taip pat svarbu – tinkama apranga: uždengta galva, pirštinės, geriausia – kumštinės, kuriose prištai ne taip greitai atiduota šilumą, ir atitinkamo dydžio batai, kurie geriausiu atveju turėtų būti su natūraliu kailiu arba vilnone kojine. Jeigu batai pernelyg apspaudžia ir dar drėgnos kojos, tai nušalti galima labai greitai“, – pasakojo V. Pumputienė.

Daugiau apie būdus apsisaugoti nuo šalčio – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi