Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.22 18:43

Abiturientams – keistas paskutinis skambutis: vieni šventė per „Zoom“, kiti minėjo panašumus su Rugsėjo 1-ąja

Abiturientams penktadienį nuskambėjo paskutinis skambutis. Tiesa, kiek kitoks nei paprastai – dauguma šventė nuotoliniu būdu. Kiti – nedidelėmis grupelėmis prie mokyklos, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų. Moksleiviai sako, kad šiemet paskutinis skambutis labiau primena rugsėjo 1-ąją – sugrįžimą į mokyklą.

Paskutinę pamoką abiturientams lietuvių kalbos mokytoja Asta Karaliūtė-Bredelienė vedė tuščioje klasėje. Dvyliktokų auklėtoja sako, kad nuotoliniu būdu išlydėti abiturientus – labai liūdna.

„Nusprendėme, kad padarysime štai tokią kalbančią klasės nuotrauką, kadangi šiandien nuotraukos padaryti irgi nepavyko ir panašu, kad nepavyks, todėl, kad nebegalima stovėti taip arti vienas kito, kad tilptume į nuotrauką, tai šitas variantas yra tokia kalbanti klasės atsisveikinimo nuotrauka“, – savo įspūdžiais pasidalino klasės auklėtoja.

Vėliau Vilniaus licėjaus šventė persikėlė į „Youtube“, „Zoom“ internetines platformas. Čia susirinko visa mokykla, o direktorius kartu su abiturientų auklėtojomis šventę stebėjo Mokytojų kambaryje.

„Tėveliai rašo abiturientams savo vaikams laiškus, juos atnešė į licėjų paliko, o trečiokai surinkę tuos laiškus suorganizavo komandas ir kiekvienam abiturientui vežė į namus tėvelių laišką ir dar balioną tokį“, – apie kitokį paskutinį skambutį kalbėjo įstaigos vadovas Saulius Jurkevičius.

Tačiau ne visi abiturientai paskutinį skambutį išgirdo nuotoliniu būdu.

Štai Vilniaus Šventojo Kristoforo gimnazija pagal visas saugumo rekomendacijas paskutinę pamoką surengė lauke, prie mokyklos.

Abiturientai dėvėjo kaukes, laikėsi saugaus atstumo.

Moksleiviai ir mokytojai sako, kad šiemet paskutinis skambutis labiau primena rugsėjo pirmąją – sugrįžimą į mokyklą.

„Yra keistas jausmas tarsi per rugsėjo pirmą iš dalies tu pamatai tuos mokinius po dviejų mėnesių, tai faktiškai vasaros atostogos yra praėjusios“, – pasakojo mokytojas Mindaugas Nefas.

„Šiaip labai keista vėl mokyklą pamatyti po tiek laiko, toks, kaip mokytoja sakė, mus turėtų išlydėti, bet grįžome vėl į mokyklas“, – sakė vienas mokinių.

Kitos mokyklos, pavyzdžiui, Klaipėdos Vydūno gimnazijos abiturientai šventė lauke, o sveikinimus priėmė per kompiuterį.

„Kokia bebūtų situacija, šventė turi įvykti, tai yra pats paskutinis skambutis, ir dėlto mes renkamės švęsti prisitaikę prie situacijos“, – teigė mokytoja.

Panašus paskutinis skambutis ir Jiezno gimnazijoje.

Po šios šventės laukia rimčiausi išbandymai – egzaminų sesija, kuri šiemet prasidės gerokai vėliau – nuo birželio 22-osios.

Šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia daugiau nei 22-u tūkst. abiturientų. Pernai paskutinis skambutis nuskambėjo 1200-ams abiturientų daugiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi