Lietuvoje

2020.05.05 10:03

Skvernelis patvirtino – vaikų darželiai turėtų pradėti veikti šiais mokslo metais

tvirtins dvejų metų koronaviruso krizės valdymo strategiją; atnaujinta 10.31

Premjeras Saulius Skvernelis neskuba prognozuoti, kada Lietuvoje bus vėl atnaujinta darželių, švietimo įstaigų veikla, tačiau, anot jo, tikėtina, kad darželiai šalyje pradės veikti jau šiais mokslo metais.

„Darželiai – taip, dėl mokyklų diskusija dar vyksta, galbūt dėl pradinių mokyklų, bet nebėkime į priekį“, – antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar realu, kad jau šiais mokslo metais vaikų darželiai ir mokyklos pradės veikti.

Premjeras patikino, kad trečiadienį Vyriausybė priims sprendimus, susijusius su karantino režimo švelninimu. S. Skvernelis patvirtino, jog karantiną siūloma pratęsti dar dviem savaitėms.

Anot jo, šiuo metu dar yra tariamasi su švietimo įstaigų profesinėmis sąjungomis, kaip toliau, atsižvelgiant į koronaviruso grėsmę, turėtų būti organizuojama švietimo veikla.

„Vyriausybė, tikiuosi, rytoj priims naują koronaviruso krizės valdymo strategiją, kurioje mes, matyt, atspindėsime dvejų metų laikotarpį, kaip mes turėsime elgtis ir kaip mūsų populiaciją suskirstysime, pagal kokius kriterijus į rizikos grupes. Didžiausios rizikos žmonėms reikės ypatingai saugotis ir mes turėsime juos saugoti, tai formų galima surasti įvairių – nuo apsaugos priemonių dėvėjimo iki minimalizacijos kontakto. Tai dalis švietimo darbuotojų patenka į tą grupę, kurie turėtų tų rekomendacijų laikytis“, – komentavo Vyriausybės vadovas.