Lietuvoje

2020.04.24 14:47

Iš ligoninės pabėgusią koronavirusu užsikrėtusią moterį siūloma bausti viešais darbais

BNS2020.04.24 14:47

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė teismui perdavusi iš Santaros klinikų pabėgusios koronavirusu sergančios moters bylą. Siūloma jai skirti viešuosius darbus.

Vilniaus apygardos prokuroras prašo teismo moterį pripažinti kalta dėl kovos su epidemijomis ir užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo ir skirti jai viešuosius darbus trijų mėnesių ir dešimties dienų laikotarpiui. Per mėnesį kaltinamoji turėtų neatlygintinai išdirbti po 16 valandų.

Bylos duomenimis, 1979 metais gimusi moteris iš Santaros klinikų infekcinių ligų centro pro palatos langą pabėgo balandžio 7 dieną, apie 16 valandą. Moteriai infekcinių ligų centre buvo paimtas ėminys dėl koronaviruso, rezultato ji turėjo laukti palatoje.

Nepraėjus nė valandai nuo pabėgimo policija moterį surado savo bute.

Ištyrus įvykio aplinkybes paaiškėjo, kad iš ligoninės pabėgusi moteris namo vyko autobusu bei troleibusu ir taip sukėlė pavojų užsikrėsti liga ir kitiems žmonėms.

Prokuratūra pabrėžė, kad baudžiamajai atsakomybei taikyti užtenka, jog tokiais savo veiksmais asmuo sukeltų pavojų užkrėsti kitus žmones, nėra būtina sulaukti realių pasėkmių.

Pagal baudžiamąjį kodeksą moteriai už nusižengimą galėtų grėsti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Populiariausi