Lietuvoje

2020.04.13 07:53

Dar viena koronaviruso auka: Kaune miręs marijampolietis priklausė rizikos grupei

COVID-19 diagnozuotas 195 medikams, daugiau nei 1,3 tūkst. izoliacijoje; atnaujinta 14.28
LRT.lt, LRT RADIJAS, BNS 2020.04.13 07:53

Lietuvoje, pirmadienio ryto duomenimis, nustačius 9 naujus koronaviruso atvejus, bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 1062, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nacionalinės visuomenės priežiūros laboratorijos (NVPL) balandžio 13 d. 7 val. duomenimis:

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1062;

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 9;

Per vakar dieną ištirta: 791;

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 41503.

Šiuos duomenis pateikė 6 laboratorijos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) balandžio 12d. 21 val. duomenimis apie mirtis ir pasveikusiuosius nuo COVID-19:

Mirčių skaičius Lietuvoje: 24 (pranešama apie vieną naują mirties atvejį).

Pasveikusiųjų skaičius: 101 (iš jų 15 – sveikatos priežiūros specialistų, 1 iš jų – farmacininkas).

Lietuvoje koronavirusas diagnozuotas 195 medikams, daugiau nei 1,3 tūkst. izoliacijoje

Lietuvoje koronavirusas nuo epidemijos pradžios diagnozuotas 195 medikams, daugiau nei 1,3 tūkst. izoliacijoje, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos teigimu, dalis medikų pasveikę, taip pat daliai jų jau pasibaigęs saviizoliacijos laikotarpis.

„Mūsų žiniomis, nuo epidemijos pradžios buvo susirgę 195 medikai, dalis jų jau yra pasveikusių. Izoliacijoje nuo pat pradžios buvo 1317 medikų, dalies izoliacija tikrai baigėsi“, – BNS pirmadienį sakė specialistė.

Jos teigimu, daugiausia užsikrėtusių medikų Klaipėdos apskrityje – 82, Vilniaus – 63, Marijampolės – 21, tuo metu vienintelėje Telšių apskrityje koronavirusas nebuvo diagnozuotas nė vienam medikui.

Izoliuotų medikų daugiausia buvo Vilniaus apskrityje – 780, Klaipėdos – 228, Kauno – 131, Marijampolėje – 112.

„Situacija kasdien keičiasi“, – teigė R. Lingienė.

Pranešta apie naują mirties atvejį Marijampolėje

Kiek vėliau SAM pranešė, kad Lietuvoje patvirtintas dvidešimt ketvirtasis mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Kauno klinikinėje ligoninėje, priklausė rizikos grupei.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems. Kaip praneša LRT RADIJAS, paskutinioji koronaviruso auka – asmuo iš Marijampolės. Apie tai savo feisbuko paskyroje pranešė ir meras Povilas Isoda.

„Vakar (sekmadienį – LRT.lt) Kauno klinikinėje ligoninėje užgeso koronavirusu infekuoto žmogaus, priklausiusio rizikos grupei, praėjusią savaitę pervežto iš Marijampolės ligoninės, gyvybė. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai ir artimiesiems“, – rašo jis.

Užsikrėtę 4 policijos atstovai

Kaip LRT RADIJUI teigė Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, šiuo metu iš viso užfiksuoti 4 policijos atstovai, užsikrėtę koronavirusu.

„Šiuo metu turime 3 policijos pareigūnus, kurie yra užsikrėtę koronavirusu, taip pat vieną darbuotoją, kuris dirba policijoje, tačiau nėra policijos pareigūnas. Tad iš viso yra 4 atvejai. Visi asmenys jaučiasi puikiai, sveiksta, asmenys, kurie su jais dirba, yra izoliavęsi, visos patalpos, kuriose jie buvo, dezinfekuotos“, – LRT RADIJUI sakė jis.

Pasak R. Matonio, pareigūnų, kurie dėl koronaviruso izoliuojasi, skaičius nuolat svyruoja, šiuo metu izoliavęsi apie 20–30 pareigūnų.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo