Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 09:03

Koronaviruso skaičiai Lietuvoje toliau kyla: patvirtintas jau 581 atvejis

paskutiniu tyrimu – 44 teigiami testai
LRT.lt 2020.04.01 09:03

Trečiadienio ryto duomenys rodo – šalyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių nustatytas skaičius dar labiau šoktelėjo ir pasiekė jau 581.

Kaip skelbia SAM, paskutiniu tyrimu buvo gauti 44 teigiami rezultatai.

Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

LRT.lt primena, kad antradienį Lietuvoje bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekė 537.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriose atliekami šie tyrimai.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Asmenys, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus informuoti apie tyrimo rezultatus.

Iki šiol šalyje nuo koronaviruso mirė aštuoni žmonės, kol kas pasveiko septyni asmenys.

Kaip rytinėje Vyriausybės konferencijoje žiniasklaidai sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, trečiadienio rytą Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas patikino, kad nė vienas paimtas mėginys nedings.

„Bus stengiamasi panaikinti atsilikimą“, – apie ilgai trunkančius tyrimus sakė G. Surplys.

Jis pabrėžė, kad dabar tyrimus atlieka jau 8 laboratorijos ir laikomasi ambicijos per parą atlikti 5000 tyrimų.

Anot G. Surplio, gydymo įstaigoms per kovo mėnesį išdalyta 4000 apsauginių akinių, 43 000 respiratorių, beveik 5000 vienkartinių kombinezonų, 73 000 litrų dezinfekcinio skysčio, 7000 vienkartinių chalatų, 47 000 kaukių, 5000 kepuraičių, 124 000 pirštinių, 17 000 avalynės apdangalų.

G. Surplys sakė, kad kasdien bus pateikiama informacija, kokias įstaigas pasiekė tos priemonės.

„Pastarąją savaitę kone kasdien leidosi lėktuvai su siuntomis Medikai tikrai bus aprūpinti reikalingomis priemonėmis“, – tikino premjero patarėjas.

********************************

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienam nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Taip pat primename, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams. Apie atnaujintą informaciją NVSC interneto svetainėje žiniasklaida informuojama nedelsiant, kai tik ji įdedama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi