Lietuvoje

2020.03.25 12:01

Nausėda: karantino sąlygos turi būti griežtinamos, nes matome per daug pavyzdžių, kai jų nesilaikoma

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.25 12:01

Prezidentas Gitanas Nausėda, vertindamas pastarųjų dienų įvykius, kuomet šalies savivaldybėse pradėtas privalomas iš užsienio grįžusių piliečių izoliavimas dėl koronaviruso grėsmės, pažymėjo, kad institucijų veiksmuose „turi būti skuba, bet ne skubotumas“. Anot jo, žmonių izoliacija privalo būti vykdoma, karantino sąlygos turėtų būti griežtinamos, bet institucijos negali veikti stichiškai.

„Turi būti skuba, bet ne skubotumas. Taip, mes turime skubiai priiminėti sprendimus, nes situacija neleidžia mums lūkuriuoti. Kita vertus, tai neturi vykti stichiškai, neapgalvojus pasekmių, nesuderinus, nesukoordinavus veiksmų su kitomis valdžios institucijomis.

Nausėda: nebegalime ilgai gyventi tokiu režimu, kai pirma priimami sprendimai, o po to mėginama juos koreguoti

Šiuo metu pastebiu tam tikro karantinavimosi sąlygų pasikeitimo neigiamas pasekmes bendradarbiavimui su savivaldybėmis. Centrinės valdžios institucijos ir savivaldybės kol kas tik prisiderina prie tų naujų veiklos sąlygų. Aš manau, kad nebegalime ilgai gyventi tokiu režimu, kai pirma priimami sprendimai, o po to mėginama jas koreguoti, atsižvelgiant į savivaldybių pastabas.

Ankstyvajame etape turi būti sutarta, ar yra pakankamai pasirengta tokiam sprendimui, nes bet kokios implikacijos, bet kokie nepasisekimai arba Jūsų minėtas konfliktas mažina pasitikėjimą valdžios institucijomis“, – trečiadienį nuotolinės spaudos konferencijos metu kalbėjo G. Nausėda, paklaustas, kaip vertina institucijų veiksmus, privalomai izoliuojant asmenis, kaip vertina Vilniuje kilusį konfliktą, kai į konfliktą tarp karantinuotų asmenų turėjo įsikišti policija.

„Manau, kad mes turime griežtinti karantinavimosi sąlygas, kadangi matome pernelyg daug pavyzdžių, kai jos yra ignoruojamos arba jų nesilaikoma“, – pridūrė šalies vadovas.

G. Nausėda priminė, kad Vyriausybėje svarstomos iniciatyvos griežtinti atsakomybę, didinti baudas už karantinos sąlygų nesilaikymą.

„Visos šios priemonės komplekse turi duoti teigiamą rezultatą ir mes ženkliai sumažinsime koronaviruso plitimo pavojų čia, šalies viduje“, – tvirtino prezidentas.

LRT.lt primena, kad Vilniuje, savivaldybei, gavus Sveikatos apsaugos minsiterijos įsakymą ir pradėjus privalomą žmonių, grįžusių iš užsienio, izoliavimą dėl koronaviruso grėsmės, kilo konfliktas tarp izoliuotų asmenų. Policija pranešė, kad viename iš viešbučių, kuriame karantinuoti asmenys, kilo muštynės, peiliu sužalotas vyras. Policija pradėjo tyrimą dėl šio įvykio.