Lietuvoje

2020.03.23 21:09

Grybauskaitė: tiesioginį Sveikatos apsaugos ministerijos valdymą praktiškai perima Vyriausybė

atnaujinta 21.17
LRT TELEVIZIJOS laida „Dienos tema“, LRT.lt2020.03.23 21:09

„Kažin, ar jį galima laikyti tuo arkliu, kuris gali apskritai ką nors patraukti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ apie Aurelijų Verygą sakė kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji informavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos valdymą perima Vyriausybė.

Medikų atstovai ir opozicija pirmadienį pareikalavo, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nebevadovautų Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui. Nors pats A. Veryga sakė neketinantis trauktis, panašu, kad situacija yra kiek kitokia.

„Pirmiausia, manau, kad vadovas pakeistas. Dar sekmadienį buvo priimti sprendimai, kad tiesioginį Sveikatos apsaugos ministerijos valdymą praktiškai perima Vyriausybė ir dabar tiesiogiai tuo užsiima pats premjeras. Tai jau tas faktas įvykęs.

Manau, kad šis ministras, apie kurį mėgina kažkas kalbėti, kad arklių nekeičia perėjoje, tai kažin ar galima jį laikyti tuo arkliu, kuris gali apskritai ką nors patraukti. Jis labiau primena kitą gyvūną, kuris tik moka prieštarauti, neigti, neleisti, neduoti. Tai išties vadovavimas yra kitose rankose“, – sakė prezidentė D. Grybauskaitė, vadovaujanti COVID-19 pasekmių mažinimo fondui.

Buvusi šalies vadovė sakė, kad situacija šalyje šiuo metu nėra valdoma, o dabar viskas vyksta tarsi laisvu kritimu. Anot jos, už situacijos suvaldymą šiuo metu atsakomybę yra prisiėmę medikai, kurie viešai ir neviešai konsultuoja valdžios atstovus, teikia rekomendacijas ir t. t.

Dienos tema. Grybauskaitė sukritikavo Verygą: kažin, ar galima jį laikyti tuo arkliu, kuris gali ką nors patraukti (su vertimu į gestų k.)

„Deja, vėluojame net ir tas rekomendacijas išgirsti ir įdiegti, pakniopstom paskui, vėluodami mažiausiai 2–3 savaites, darome tai, ką turėjome padaryti. Šiandien, manau, lyderystę rodo mūsų medikai visame kame – gindami žmogaus sveikatą, vykdydami politiką, rodydami asmeninį pavyzdį. Deja, politinė valdžia tos lyderystės nerodo“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Apie tai, ar premjeras iš tikro perima vadovavimą į savo rankas, laidoje paklaustas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad šiuo metu yra pereinamasis laikotarpis: „Sekmadienį buvo svarstomas tas klausimas, yra pristatytas šiandien toliau. Dar kol kas Sveikatos apsaugos ministerija vadovauja procesui ir operacijai. Iki trečiadienio.“

Pasak ministro, dabar dėliojama, kaip veiks visas mechanizmas, įvairios vadovavimo struktūros. Anot R. Karoblio, visam operacijų koordinavimo štabui vadovaus premjeras Saulius Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt