Lietuvoje

2020.03.21 10:51

Viceministras: turime reagentų 1,3 tūkst. tyrimams atlikti, nauja siunta – kitą savaitę

apsaugos priemones žada visoms gydymo įstaigoms; atnaujinta 11.07
Erika Alonderytė, BNS2020.03.21 10:51

Lietuvoje yra reagentų 1,3 tūkst. koronaviruso tyrimams atlikti, sako sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešlgis. 

„Vakar (penktadienio – BNS) duomenimis, turėjome apie 1,3 tūkst. reagentų, galime tiek atlikti tyrimų, o tai praktiškai kelių dienų tyrimai dar gali būti atlikti visiems, kuriems bus būtinybė“, – žurnalistams šeštadienį sakė viceministras.

Pasak jo, reagentai paskirstyti per visas laboratorijas, ir jų „kol kas yra pakankamai“.

„Kiek man yra žinoma, tų reagentų kurių dabar yra, jų užteks visiems tyrimams, kurie pateks į laboratoriją atlikti“, – sakė A. Šešelgis.

Pasak jo, tiekimo sutrikimai yra išspręsti, jis tikino, kad nauja reagentų siunta turėtų būti atgabenta į Lietuvą kitą savaitę, vėliausiai trečiadienį.

„Reagentai negabenami traukiniu, tai ypatingos svarbos prekė, kuri turi atitinkamus ir atsekimo elementus. Kai prekė pajuda iš gamintojo, jos kelias fiksuojamas ir matome, kurioje vietoje yra. Tai, kad buvo tam tikri sutrikimai, buvo priimti sprendimai ir buvo pasiruošta patiems parsigabenti reagentus, bet mus patikino, kad visi nesusipratimai yra pašalinti ir reagentai toliau labai sėkmingai keliauja pas mus“, – sakė viceministras.

„Ir iš Anglijos, ir per Paryžių jie ateina, ir kitą savaitę juos turėtume turėti ir pilnai pakaks aprūpinti reagentais ir reikiamais tepinėliais visus punktus, kurie įsteigti šiandien papildomai šalyje. (...) Pirmadienį, antradienį, vėliausiai trečiadienį tikimės turėti“, – pridūrė jis.

Anot A. Šešelgio, kitą savaitę Lietuvą turėtų pasiekti ir greitieji koronaviruso testai.

Viceministras: apsaugos priemonėmis galėsime aprūpinti visas Lietuvos gydymo įstaigas

Viceministro teigimu, penktadienį pasirašyta sutartis dėl didelio kiekio apsaugos priemonių įsigijimo užtikrins jų aprūpinimą visoms Lietuvos gydymo įstaigoms, spaudos konferencijoje.

„Pagal tuos planus, kurie yra sudėlioti ir grafikus mes gaunam tas priemones, manau, kad tikrai galėsime aprūpinti ne tik tas strategines asmens sveikatos priežiūros įstaigas, bet ir visų savivaldybių asmens sveikatos priežiūros įstaigas, kad gydytojai tikrai galėtų turėti tas priemones, jų turėtų pakankamai ir būtų saugūs“, – sakė viceministras.

A. Šešelgis taip pat patikino, kad siunta su apsaugos priemonėmis Lietuvą pasieks oro transportu, jei pavyks – jau kitos savaitės pradžioje.

„Ir yra patikinta pasirašius kontraktą, net konkrečios datos ir manau, kad Vyriausybė ir susisiekimo ministerija jau pradėjo daryti viską, kad apsaugos priemonės būtų atgabentos oro transportu“, – teigė A. Šešelgis

„Jeigu viskas yra tvarkoj, formuojamas pirmas sandėlio paketas 23 dieną, 23 diena yra pirmadienis. Jeigu tik tas paketas yra suformuojamas, kad užkrauti pilnumoj lėktuvą, tai manau, kad nedelsiant tas lėktuvas atsidurs toje vietoje, kad būtų galima pargabenti tas apsaugos priemones“, – patikino viceministras.

Pasak A. Šešelgio, kita logistinės grandinės dalis, kurioje nenaudojamas oro transportas, jau šiandien yra užtikrinta.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad pagal pasirašytą sutartį, Lietuva iš Kinijos už neįvardijamą sumą perka beveik 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. vienkartinių kaukių, 810 tūkst. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, tiek pat vienkartinių chalatų (nesterilių), 1,05 mln. vienkartinių kombinezonų su gobtuvais (sterilių),15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. vienkartinių antbačių.

„Tokio kiekio Lietuva niekada nėra turėjusi“, – penktadienį LRT sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis neatskleidė šio pirkimo sutarties, taip pat ir tiekėjo, su kuriuo pasirašyta sutartis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt