Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.13 14:36

Bažnyčios žingsnis dėl koronaviruso plitimo: mišios neatšaukiamos, tikintieji dalyvauti galės ir nuotoliniu būdu

atnaujinta 14.56
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.03.13 14:36

Lietuvoje daugėjant koronaviruso infekuotų žmonių, o Vyriausybei atšaukus nemažą dalį viešų renginių, reaguoja ir šalies Bažnyčia.

Penktadienį spaudos konferenciją rengia arkivyskupas Gintaras Grušas, kurioje apžvelgs, kokių priemonių kovoje su koronavirusu imasi šalies Bažnyčia.

Mišias transliuos nuotoliniu būdu

Arkivyskupas G. Grušas žiniasklaidai penktadienį teigė, kad Lietuvos vyskupai ruošiasi atitinkamai reaguoti į susidariusią situaciją.

„Vienas iš svarbiausių dalykų – prisiminti ir maldos svarbą. Raginame jungtis maldoje už sergančiuosius, slaugančius, medikus ir už visus, kurie siekia suvaldyti ligos plitimą“, – sakė G. Grušas.

Anot G. Grušo, Bažnyčia ir toliau ragina imtis numatytų atsargumo priemonių, dezinfekuotis rankas, tačiau, atsižvelgdamas į ketvirtadienio Vyriausybės priimtus sprendimus, G. Grušas sako, kad sekmadienio mišiose galima dalyvauti ir jungiantis iš namų, nuotoliniu būdu.

„Šios epidemijos akivaizdoje pareiga dalyvauti sekmadienio mišiose bus galima ir būnant namie, įsijungus radijo ar televizijos transliaciją. Tokiu būdu galima dalyvauti Mišiose“, – sakė G. Grušas.

Pasak arkivyskupo, tai padės apsaugoti ir žmones, kurie neserga, be to, tai padėtų sustabdyti užkrato plitimą.

„Esame nusprendę, kad, kol neveikia mokyklos, tai ir mūsų katechetiniai užsiėmimai yra nutraukiami“, – sako G. Grušas.

Bažnyčiose, kurios liks atviros ir kur lankysis tikintieji, žmonės raginamai laikytis jau nustatytų taisyklių – tiek higienos, tiek tarpusavio bendravimo.

G. Grušo teigimu, šiuo metu Komunija gali būti įteikiama dvejopai – ją bus galima gauti arba įprastu būdu, bet, jei tikintysis išreikš norą, galės ją pats paimti į rankas.

„Esant galimybei sekti mišias, jose dalyvauti, įsijungus radijo ir televizijos transliaciją, ypač tuos, kurie yra rizikos zonoje, vyresnio amžiaus žmones, sergančius lėtinėmis ligomis, raginame likti namie ir melstis ten“, – sakė G. Grušas.

Ragino padėti artimam

Anot arkivyskupo, tokios žmonijos nelaimės sutelkia ir suartina žmones, todėl Bažnyčia paragino nepamiršti ir vienišų, vyresnio amžiaus žmonių, kurie šiuo metu, kai šalyje ypatinga situacija, galbūt nežino viso konteksto, kuriems trūksta informacijos ir aiškumo.

„Jei kaimynai negali palikti darbų, o reikia prižiūrėti vaikus, ypač jei tai medikai, pasisiūlykime, kas galime, padėkime jų vaikus prižiūrėti. Yra daug galimybių, kur galima veikti per kriskščionišką gerųjų darbų prizmę“, – kalbėjo arkivyskupas.

Kaip teigė G. Grušas, ant visų klausyklų turėtų atsirasti permatomos plėvelės, taip siekiama apsaugoti nuo galimo viruso perdavimo nuo tikinčiojo kunigui.

„Nėra numatyta, kad nebus mišių, ypač mažesnėse bažnyčiose, kur susirenka mažiau žmonių. Mišios visur vyks, tačiau šią pareigą galima atlikti ir stebint televizijos transliaciją“, – sakė G. Grušas primindamas, kad mišias 12.30 val. sekmadieniais transliuos LRT PLIUS.

Kiek anksčiau šį mėnesį Lietuvos Vyskupų Konferencija priėmė sprendimą atsisakyti maldos namuose bendrai naudojamo švęsto vandens, taip pat ragino tikinčiuosius nebučiuoti kryžių ir kitų relikvijų.

Dėl koronaviruso plitimo sekmadienio mišios bus rengiamos ir nuotoliniu būdu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi