Lietuvoje

2020.03.12 13:49

Skvernelis kritikuoja Vilniaus valdžios savarankiškai priimtą sprendimą uždaryti mokyklas: gali laukti teisinės pasekmės

LRT.lt 2020.03.12 13:49

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį paskelbė dėl koronaviruso grėsmės laikinai stabdanti mokymo procesą sostinės mokyklose, darželiuose ir universitetuose. Premjeras Saulius Skvernelis tokį sprendimą vertina neigiamai.

Vyriausybės posėdyje ministras pirmininkas ragino savivaldybes nesiimti saviveiklos, nes šalyje jau yra paskelbta ekstremali padėtis dėl koronaviruso. Be to, jis kalbėjo, kad kai kurie sprendimai gali prieštarauti įstatymams.

„Noriu aiškiai priminti Lietuvos savivaldybėms, kad yra paskelbta ekstremali situacija šalies mastu. <...> Nereikia saviveiklos ir sprendimų, kurie neatitinka Lietuvos Respublikos įstatymų, nes tai sukels teisines priemones“, – sakė S. Skvernelis.

Portalas LRT.lt primena, kad Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovo, Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, pagrindinis tikslas – stabdyti viruso plitimą, todėl, įsigilinus į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, bus imtasi visų priemonių, kurios gali sumažinti neigiamas koronaviruso pasekmes.

„Suprantame, kad ugdymo įstaigų stabdymas sukels didelių nepatogumų tėvams, bet šiuo atveju turime galvoti apie žmonių gyvybių apsaugojimą – tiek dirbančių ugdymo įstaigose, tiek vaikų tėvų ir senelių. Laikini veiklos stabdymai Vilniuje galios ir visoms vietoms, kuriose dėl poilsio ar pramogų buriasi žmonės: muziejams, kino teatrams, sporto klubams ir kitiems. Verslą kviečiame solidariai atlaikyti viruso ataką – taip, šios priemonės griežtos, tačiau jos nepažeidžia ekonomikos, priešingai – jei nestabdysime viruso dabar, jis turės didžiulių neigiamų pasekmių ekonomikai ateityje“, – teigė P. Poderskis.