Lietuvoje

2020.02.14 13:37

Išskirtinis reginys sostinėje – galite pamatyti Aušros Vartų Marijos paveikslą be apkaustų

LRT.lt 2020.02.14 13:37

Socialiniuose tinkluose ketvirtadienį pasklido žinia su kvietimu apžiūrėti koplyčioje esantį Aušros Vartų Marijos paveikslą. Teigiama, kad būtent šiuo metu jis yra be apkaustų. Įprastai šis paveikslas eksponuojamas su auksiniais apkaustais.

„Jei suskubsite, šią savaitę dar galite pamatyti Aušros Vartų Mariją be apkaustų. Paskutinį kartą ją taip mačiau 1993 metais, prieš popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą. Reta proga tiesiogiai išvysti tą, kuri po sidabru ir auksu“, – savo feisbuko paskyroje rašo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mantas Adomėnas.

Kaip teigiama Aušros Vartų informacinėje svetainėje, šis paveikslas (200x162x2 cm) tapytas ant iš aštuonių lentų suklijuoto ąžuolinio skydo. Dažų sluoksnis klotas ant labai plono kreidinio grunto sluoksnio (tai būdinga Šiaurės Europos tapybos tradicijai). Tapybos pobūdis leidžia manyti, kad paveikslas sukurtas Vilniuje.

Iš pradžių jis buvo iškabintas be metalo aptaisų. Kaip teigiama svetainėje, manoma, kad Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos paveikslas auksuoto sidabro skardomis pradėtas dengti po 1670 m.