Lietuvoje

2020.01.27 16:55

Atversta modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties byla: teisėjui pareikštas nušalinimas

BNS2020.01.27 16:55

Pirmadienį Klaipėdos apylinkės teismas atvertė didelio atgarsio visuomenėje sulaukusią manekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties aplinkybių bylą, tačiau pareiškus nušalinimą teisėjui, bylos nagrinėjimas nebuvo pradėtas.

Kaip BNS informavo teismo atstovė Olga Sadovskaja, nušalinimas pareikštas nukentėjusiųjų advokato po to, kai teisėjas paskelbė tenkinantis prašymą dėl bylos nagrinėjimo neviešuose posėdžiuose.

Sprendimą dėl nusišalinimo bylą nagrinėjantis teisėjas Svajūnas Bliudsukis skelbs kitame posėdyje, numatytame vasario 13 dieną.

Naujienų portalai skelbė, kad uždarų posėdžių byloje prašė kaltinamųjų advokatai bei kaltinimą palaikanti prokurorė, tuo metu nukentėjusieji laikėsi pozicijos, kad byla turėtų būti nagrinėjama viešai.

Medikas Aivaras Miltenis šioje byloje kaltinamas išžaginimu, o prodiuseris Ričardas Pinikas – neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.

Ikiteisminis tyrimas dėl 22 metų merginos žūties pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai ji iškrito iš bendro naudojimo 14 aukšto viešbučio balkono Klaipėdoje ir žuvo.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių straipsnių nutrauktas.

Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, visi jie skundus atmetė.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11