Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.22 16:16

Nausėda griežtas: politinių interesų siekiama dirbtinai keliant tariamą diskriminaciją tautiniu pagrindu

LRT.lt 2020.01.22 16:16

„Griežtai neigiamai vertinu bandymus siekti siaurų politinių interesų, dirbtinai keliant tariamos diskriminacijos tautiniu pagrindu tematiką, susiejant tarpusavyje visiškai nesusijusius klausimus, tokius kaip tautybė ir gebėjimas eiti paskirtas pareigas“, – savo feisbuko paskyroje teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

LRT.lt primena, kad kalbėdamas apie prezidento ir opozicijos kritiką susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atžvilgiu, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį teigė įžvelgiąs „diskriminacijos tautiniu pagrindu foną”.

„Aš nesakau dėl prezidento ir jo tikrai tuo nekaltinu, bet matome, koks yra fonas: jis panašėja į diskriminaciją tautiniu pagrindu”, – interviu portalui delfi.lt teigė S. Skvernelis.

Valdančiųjų „valstiečių“ deleguotas ministras pirmininkas teigė įžvelgiąs pastangas išstumti Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) iš koalicijos.

„Didžiausią problemą matau tame, kad nukrypstama į galimą diskriminaciją (nekalbu apie konkrečias institucijas) tautiniu pagrindu. Dabar jau linksniuojama viskas – ir priklausymas partijai, ir Vilniaus, Trakų rajonų [valdžios] veikla. Tai – trumparegiškas požiūris, nes pastaruoju metu ta politinė jėga sparčiai integruojasi į Lietuvos visuomenę ir valstybę. Šiuo atžvilgiu svarbus ir santykis tarp Lietuvos ir Lenkijos. Kolegos lenkų politikai tai supranta ir mato judėjimą teisingą linkme“, – pirmadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Reaguodamas į šį premjero pasisakymą, prezidentas primena, kad su lenkų tauta lietuvius sieja bendros istorijos ir kovos už laisvę metai.

„Lenkai Lietuvoje, kaip ir kitos čia gyvenančios tautos, daug prisidėjo ir prisideda kurdamos modernią, atvirą, stiprią Lietuvos valstybę. Jos yra Lietuvos turtas ir tai pabrėžiu nuo pirmos savo kalbos inauguracijos dieną, kuomet akcentavau Vienos Lietuvos idėją.

Kaip Lietuvos Respublikos Prezidentas daviau priesaiką būti visiems lygiai teisingas, nepriklausomai nuo tautybės, tikėjimo ar pasaulėžiūros. Savo priesaikai esu ištikimas ir, jei prireiks, Konstitucijos suteiktomis galiomis ginsiu mūsų valstybės piliečius nuo diskriminavimo bet kokiu pagrindu“, – savo feisbuko paskyroje dėsto G. Nausėda.

Prezidento teigimu, jis taip pat išliks nepotizmo atžvilgiu principingas, esą „nesvarbu, kuri partija tuo užsiima“.

Primename, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė, kad, priėmęs maitinimo paslaugų apmokėjimą iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD), susisiekimo ministras J. Narkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Po viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose buvo minimas ir J. Narkevičius, prezidentas susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą. Tuo metu valdančiųjų lyderiai nuosekliai gynė ministrą, sakydami, kad ministrui reiškiama kritika yra tendencingai pučiamas informacinis burbulas, o prezidentas yra klaidinamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi