Lietuvoje

2019.12.30 18:49

Nausėda šventinius linkėjimus išsiuntė daugiau nei 100 užsienio vadovų, bet Putinas sveikinimo nesulauks

Kremliaus sveikinimo prezidentūra taip pat negavo

Prezidentas Gitanas Nausėda šventinius sveikinimus išsiuntė daugiau nei šimtui užsienio šalių vadovų. Jis pasveikino svarbiausius Lietuvos partnerius ir strategiškai artimų valstybių lyderius – prezidentus, premjerus, karališkųjų šeimų atstovus, – tačiau Rusija sveikinimo nesulauks.

Anot prezidentūros, G. Nausėda nesveikino Rusijos prezidento Vladimiro Putino, taip pat negavo ir sveikinimo iš Kremliaus. Rusija skelbia, kad išsiuntė sveikinimus 41 valstybei.

„Rusijos nėra tarp tų šalių, kurioms būtų išsiųsti sveikinimai. Suprantama tai nėra šalis, kuri patektų į strategiškai artimiausių Lietuvos šalių partnerių sąrašą. Sveikinimai iš Lietuvos iškeliauja toms šalims, kurios yra artimiausios mūsų partnerės, tai visų pirma tarptautinės organizacijos, tokios kaip Europos Sąjunga ir NATO, strateginiai partneriai kitose šalyse. Reiktų paminėti, kad svarbu ne tik šalių tarpusavio glaudūs santykiai, tai yra santykiai tarp šalių lyderių. Bendraujant su šalių lyderiais užsimezga glaudūs asmeniniai santykiai. Šventiniai, kalėdiniai sveikinimai yra kaip viena iš tokių santykių palaikymo formų“, – sako prezidento atstovas Antanas Bubnelis.

Lietuvos prezidento sveikinime šalies lyderiams yra jo ir pirmosios ponios nuotrauka prie židinio. Visus sveikinimus prezidentas pasirašė savo ranka. Iš kitų šalių G. Nausėda gavo kelias dešimtis sveikinimų. Sveikinimai keliavo ne tik iš šalių, bet ir įvairių valstybės institucijų, valstybės gyventojų.

V. Putinas Naujųjų metų proga pasveikino daugiau nei 40-imt valstybių lyderių, tačiau Kremliaus paviešintame sąraše Baltijos šalių, Sakartvelo, Ukrainos bei Lenkijos vadovų nėra.