Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.19 22:30

Gamtos išdaiga – vietoje sniego pražydo žibutės

Prieš pat Kalėdas daugelis laukia krentančių snaigių, tačiau artėjančių švenčių proga gamta padovanojo pražydusių žibučių.

Iki Kalėdų liko penkios dienos ir sulaukėme staigmenos – vietoje sniego – žibutės. Tai patvirtino ir pati sinoptikė.

„Žibutės jau pasirodė, turiu pasakyti, kad 2014 metais irgi pati fotografavau žibutes. Lietuva iš dviejų pusių yra įrėminta dviejų aukšto slėgio sričių, o iš pietų veržiasi lyg per kokį tunelį ciklonas ir dabar pasikeis situacija – kritulių gali pasitaikyti šiaurės rytinei Aukštaitijai. O Žemaitijoje – atvirkščiai – bus daugiau saulės“, – LRT TELEVIZIJAI aiškina Lietuvos meteorologijos tarnybos sinoptikė Audronė Galvonaitė.

Lietuvoje orai itin permainingi: trečiadienį Vilniuje švietė saulė, šiaurės ir vakarų Lietuvoje siautė vėjai, Mažeikiuose vėjai net išvertė Kalėdų eglę. Maža to, buvo fiksuojami ir temperatūros rekordai.

„Atmosferoje vyko susidūrimas dviejų darinių – iš vakarų bandė prasibrauti pakankamai galingas ciklonas, o iš rytų ėjo anticiklonas, kuris jį blokavo, taip jie ir barėsi. Temperatūros rekordas, kiek aš žinau, Kybartuose 2014 m. buvo panašus, dešimt ir septynios dešimtosios. Dar vienas rekordas – labai aukšta vidutinė paros temperatūra, kuri buvo kartais aukštesnė negu 6–7 laipsniai. Šiam metų laikui tai labai daug“, – teigia A. Galvonaitė.

Sportas. Orai. Įrašas, kuriame užfiksuotas neregėtas Cristiano Ronaldo šoklumas, skrieja aplink pasaulį
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi