Lietuvoje

2019.12.16 10:38

Signataras Jarmolenko džiaugiasi, kad Kovo 11-ąją Lietuva išsikapstė iš idiotizmo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.16 10:38

LRT tęsia pokalbių ciklą su Kovo 11-osios Akto signatarais. Signataras Vladimiras Jarmolenko prisimena, kad jau išvakarėse buvo aišku, jog išrinkti deputatai paskelbs atkuriantys Lietuvos nepriklausomybę. Pasak jo, šalis tapo laisva tik tada, kai buvo išvesta Rusijos kariuomenė.

„Viskas buvo apie dešimtą valandą vakare ir tada pajutau gerą jausmą, kad lygtais pagaliau ryžomės. Mes žinojome, kad tai reikia dėlioti ir kurti. Mums neužtenka Mongolijos suvereniteto, nes pati Sąjūdžio pradžia, duok Dieve, galbūt buvo Mongolijos suvereniteto. Kovo 11-oji yra pikas. Čia kaip alpinizme: eini, eini ir galvoji, ko tu ten eini, o paskui jau nori. Kai ateini, supranti, kad viską pamatei ir reikia dirbti.

Kuomet buvo išvesta kariuomenė, tapome laisvi. Manau, kad tai yra labai didelė data. Ačiū Dievui, dabar mes to nesuprantame ir nejaučiame. Mane džiugina, kad mes išėjome iš to idiotizmo, kuris buvo. Tai buvo lageris“, – sako V. Jarmolenko.

Susitikimas su signataru V. Jarmolenko – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Vladimiras Jarmolenko: džiaugiuosi, kad visuomenė vis labiau pakantesnė, bet nerimauju, kad žmonės per mažai skaito

Manau, kad tai yra labai didelė data.

Šiandien signataras džiaugiasi, kad visuomenė vis labiau pakantesnė, tačiau nerimauja, kad žmonės per mažai skaito.

„Neramina tas, kad mes negalime išgyventi nešventę taip, kad iš ryto neatsimintume, kur baigėme. Iš kitos pusės, kai matai, kad vaikai ir jauni žmonės po dvylika valandų dirba ir, ko gero, neturi nei ką, nei nori skaityti. Jie tik spėja klikinti. Tas klikas manęs labiausiai neramina, nes informacijos srautas yra be galo didelis“, – kalba signataras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt