Lietuvoje

2019.12.08 14:08

Kauno rajone nukrito lėktuvas, žuvo 2 juo skridę žmonės

atnaujinta 16.36
LRT.lt, Ignas Jačauskas, BNS2019.12.08 14:08

13 val. 51 min. Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą apie tai, kad Kauno r., Ringaudų sen., Noreikiškių kaime, nukrito lėktuvas.

Į įvykio vietą išsiųstos Kauno priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos.

Policijos departamentas praneša, kad lėktuvu skrido 2 žmonės. Nelaimės metu jie žuvo.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budintis specialistas LRT.lt teigė, kad lėktuvas „Cessna“ nukrito gyvenamojo namo kieme. Budėtojas patvirtino, kad lėktuvu skrido 2 žmonės, jie negyvi. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo dvimotoris lėktuvas „Piper PA-30“, kuris pagamintas 1969 metais.

Lėktuvas nukrito Saulėtekio g. 5. Pasak budėtojo, jis nekliudė pastatų, gyventojų nesužeidė. Lėktuvas nukrito galiniame namo kieme.

Policija nurodo, kad žuvusieji – 1954 metais ir 1989 metais gimę vyrai.

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno oro uosto laikinasis direktorius Justas Limanauskas naujienų agentūrai BNS sakė, kad manoma, jog mokomasis lėktuvas kilo iš šio oro uosto, juo greičiausiais skrido pilotas instruktorius ir mokinys.

„Jie lyg ir pakilo iš mūsų, skraidė Karmėlavos oro uoste, mokėsi skraidyti, grįžinėjo iš Karmėlavos oro uosto į mūsų. Galima priežastis yra oro sąlygos – kai jos staiga pasikeičia, dėl to gali lėktuvas apledėti“, – BNS sakė J. Limanauskas.

Anot jo, iš aerodromo sekmadienį kilo vienintelis, t.y. šis lėktuvas, su juo skrydžio koordinatoriams po nelaimės nepavyko užmegzti ryšio.

Kauno aeroklubo direktorius Algimantas Žentelis portalui lrytas.lt po nelaimės pasakojo, jog nukritęs lėktuvas priklausė Viktorui Ramonui.

„Tai dvimotoris „Piper-PA“, V. Ramonas jį jau labai seniai parsivarė iš Pietų Afrikos,“ – sakė A.Žentelis.

„Aero-Pilot“ asociacijos narys Darijus Pagodinas BNS patvirtino, kad pirminiais duomenimis, lėktuvas nukrito kilimo metu. Anot jo, jo gerai pažįstamas V. Ramonas buvo itin patyręs pilotas, tačiau greičiausiai neįvertino skrydžiui netinkamų oro sąlygų.

„Tokios sąlygos yra prastos: žemas debesuotumas, migla, temperatūra artima nuliui, šimtaprocentinė drėgmė. Reiškia, kad yra visos sąlygos apledėjimui. Aviaciniu požiūriu, tai yra pavojingas reiškinys“, – teigė D. Pagodinas.

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo laikinasis direktorius Justas Limanauskas BNS teigė, kad iš aerodromo sekmadienį kilo vienintelis, t.y. šis lėktuvas, su juo skrydžio koordinatoriams po nelaimės nepavyko užmegzti ryšio.

D. Pagodinas sakė, kad tuo pačiu lėktuvu V. Ramonas ir jo kolega Gintautas Staniulis 2003-iaisiais pakartojo Dariaus ir Girėno skrydį per Atlanto vandenyną, skrisdami iš Kauno į Čikagą ir vėliau sugrįžę atgal.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt