Lietuvoje

2019.09.30 14:02

Monkevičius partijų susitarimo dėl švietimo nesitiki greitai

Sigita Zumerytė, ELTA 2019.09.30 14:02

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako nesitikintis, kad politinės partijos skubės pasirašyti politinį susitarimą dėl švietimo politikos. Esą būtų gerai, jei toks susitarimas gimtų bent apie Kalėdas.

„Aš manau, kad greitai gal ir neįvyks. Jeigu iki Kalėdų pavyktų susitarti, iki to naujo politinio sezono pradžios kitų metų, tai tikrai būtų sveikintina“, – Eltai sakė A. Monkevičius.

Jis taip pat pabrėžė, kad esami nesutarimai kai kuriais klausimais rodo partijų rengimąsi ateinančiais metais vyksiantiems Seimo rinkimams.

„Kad ir apie tą tinklo tvarkymą. Vieni mano, kad reikia žiūrėti dėmesingiau ir jautriau, ypač regionuose. Yra ir kita nuomonė, kad čia reikėtų ryžtingiau, taikyti ir kažkokius finansinius svertus, radikalesnius. Tai labai skiriasi tie požiūriai, mes tą jaučiame“, – sakė A. Monkevičius.

Nors deklaruodamos skirtingas nuomones švietimo klausimais, pasak ministro, partijos ruošiasi rinkimams, tačiau tai esą nėra blogai.

„Bet tai yra ir gerai. Mano galva, tai yra gera proga, nes sudaromos rinkiminės programos, sudėliojami tikslai, uždaviniai ir labai svarbu, kad toje naujoje politinėje perspektyvoje būtų kiek galint daugiau bendresnio požiūrio. Nes tos šalys, kurios nenori, kad būtų bangavimo politikoje, jos visgi susitaria ir stengiasi po to laikytis. Jei mums tai pavyktų padaryti, tai tikrai leistų sėkmingiau tobulinti švietimo sistemą“, – sakė A. Monkevičius.

Rugsėjo viduryje premjeras Saulius Skvernelis išsiuntė kvietimą Seime atstovaujamų politinių partijų atstovams, kviesdamas kartu parengti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos.