Lietuvoje

2019.08.26 20:46

Kukuraitis Žiežmariuose ramino vietos bendruomenę: neįgaliųjų kaimynystės nenorintys siūlosi sklypą išpirkti

Žiežmariuose apsilankęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, bendruomeninių grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvens iki dešimties protinę negalią turinčių žmonių, bus pastatyti. Dalis vietos bendruomenės tam priešinasi ir siūlosi sklypą iš ministerijos išpirkti.

Namus neįgaliesiems planuojama statyti šiame 10-ties arų sklype, ramioje nuosavų namų gatvelėje. Už tvoros gyvenanti Genovaitė Pabiržienė į susitikimą su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu sako neisianti.

„Labai čionai nedaug tos žemės, labai arti nieko prieš aš neturiu, visi žmonės visokiomis ligomis serga“, – sako vietos gyventoja.

Tačiau dalis vietinių psichinę ir protinę negalią turinčių žmonių kaimynystės nenori.

„Tokia rami gatvė, o jei kokius atveš ir valkiosis ir tau nervus gadins“, – teigia kita žiežmariškė.

Planuojama, kad grupinio gyvenimo namuose apsigyvens iki dešimties dabar Strėvininkų globos namuose gyvenančių neįgaliųjų. Dalis Žiežmarių gyventojų piktinasi, kad apie naujus kaimynus sužinojo tik rugpjūčio

pradžioje.

„Kol nebuvo nupirktas konkretus sklypas negalėjau. Šiaip informacijos apie būsimą pertvarką, Strėvininkų globos namų pertvarką ir rajoninėje spaudoje ir kitur buvo ir mano manymu, pakankamai“, – teigia Strėvininkų socialinės globos namų direktorius.

Mėnesį nerimstant aistroms Žiežmariuose, susitikti su bendruomene atvykęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras ramus - sako, jau įkurti 28 tokie grupinio gyvenimo namai ir beveik visur bendruomenės iš pradžių priešinosi.

Žiežmarių bendruomenė siūlo sklypą, kuriame planuojama statyti namus, išpirkti, kad tik nebūtų neįgaliųjų. Tačiau ministras sako, planų nebus atsisakyta.

„Virš dviejų šimtų žmonių gyvena mūsų tarpe, pristingame“, – sakė ministras.

Planuojama, kad grupinio gyvenimo globos namai Žiežmariuose bus statomi kitais metais. Tuo metu advokatę pasitelkusi Žiežmarių miesto bendruomenė neatmeta galimybės prieš grupinius gyvenimo namus miestelyje kovoti ir teisme.

Panorama. Premjero dienotvarkėje laikinas nedarbingumas: Saulius Skvernelis žinute „Facebook“ skelbia patyręs operaciją