Lietuvoje

2019.08.16 22:40

Žiežmarių meras neatsisako idėjos miestelyje įrengti namus psichinę negalią turintiems asmenims

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.08.16 22:40

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija neatsisako planų Žiežmariuose statyti namus, kuriuose ketinama apgyvendinti dešimt žmonių su protine negalia. Kaip LRT RADIJUI sako ministerijos atstovai, jie žada toliau kalbėtis su gyventojais ir gauti jų pritarimą šių namų statybai.

Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus LRT RADIJUI teigia, kad savivaldybė taip pat neturi jokio pagrindo kreiptis į ministeriją ir prašyti nupirkti kitą sklypą. Pasak mero, didesnį sutarimą tikimasi rasti rugpjūčio 26 dieną, kai Žiežmarių gyventojams bus išsamiai pristatytas projektas.

„Pagrindiniai sprendimai matyt bus priimami rugpjūčio 26 dieną, kai bus pristatomas projektas. Tada bus galima padiskutuoti, ar tie namai, ar tas sklypas tokio dydžio, ar tuose namuose galės gyventi dešimt žmonių, galbūt mažiau, galbūt tik 8 galės gyventi. Dabar tokio pagrindo sakyti ministerijai, kad reikia iškelti, kitur daryti, mes neturime. Yra nupirktas žemės sklypas ir objektyvių priežasčių prieštarauti nėra, kadangi ten yra gyvenamoji statyba, ne pramonė, ne komercija, kur reikia poveikio aplinkai įvertinimus atlikti“, – tikina meras.

Dalis žiežmariečių prieš kelias savaites viešai prakalbo, kad nepritaria namų žmonėms su protine negalia statyboms. Nepritariantieji sako apie tokius planus nieko nežinoję, jie nėra užtikrinti dėl savo ir vaikų saugumo, todėl norėtų, jog namas būtų statomas kitoje vietoje.