Lietuvoje

2019.08.13 16:14

Nausėda kol kas nemato kontakto su Putinu galimybės: apie ką šiuo metu būtų galima kalbėti?

žiūrėkite pokalbio ištrauką
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.13 16:14

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį vyks oficialaus vizito į Berlyną. Vokietijos sostinėje G. Nausėdos laukia susitikimas kanclere Angela Merkel ir kitais šalies pareigūnais, o vienas pagrindinių susitikimų klausimų – Europos ir Lietuvos santykiai su Rusija.

Svarbiu susitikimo akcentu taps Rusija. Išskirtiniame interviu Nemirai Pumprickaitei prezidentas atskleidė, kad kol kas kontaktas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu – menkai tikėtinas.

„Apie ką būtų galima kalbėti šiuo metu su ponu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu? Iš esmės, kol turime tokią situaciją Ukrainoje, kol turime tolesnį įtampos eskalacijos procesą visame regione, kalbėti tiesiog diplomatinius, malonybinius žodelius nematau pagrindo, o svarbiausia – neturiu tam moralinės teisės, džiaugtis nėra kuo, įtampa yra jaučiama visame regione.

Savaime suprantama, net ir Europos Sąjunga tam tikru mastu yra suskilusi dėl požiūrio į Rusiją. Bet kas jau kas, bet mes, būdami šalia sienos su Rusija, suvokiame tikrąjį pavojų, tikrąsias rizikas. Šiandien nei juokams, nei diplomatiniams žodelių apsikeitimams tiesiog nėra vietos“, – LRT TELEVIZIJAI sako G. Nausėda.

Šalies vadovo teigimu, jis ne kartą yra sakęs, kad mes neturėtume provokuoti konfliktų ir svaidytis grėsmingais žodžiais ar terminais vienas kito atžvilgiu.

„Mes kalbame kaip civilizuotų valstybių vadovai, bet pirmiausia norint apie kažką konkrečiai kalbėti, reikia turėti kalbos objektą. Šiandien aš turiu daugybę pretekstų kalbėtis, diskutuoti derėtis su kitų valstybių vadovais, tą jau įrodžiau savo praktiniu pavyzdžiu. Pirmieji du užsienio vizitai buvo labai pavykę, tiek į Lenkiją, tiek į Latviją. Tikiu, kad toks bus ir mano rytojaus vizitas į Vokietiją, ten mes turime tikrai išsamų, turiningą kalbos ir diskusijų objektą“, – aiškina G. Nausėda.

Trečiadienio susitikime Berlyne taip pat planuojama, jog bus aptariami ekonomikos, bendradarbiavimo, gynybos ir Europos klausimai.

Išskirtinis prezidento Gitano Nausėdos interviu – šįvakar: kol kas kontaktas su Vladimiru Putinu – menkai tikėtinas

Visą interviu su prezidentu žiūrėkite „Panoramoje“, „Dienos temoje“, 21 valandą.

LRT.lt primena, kad vos išrinktas prezidentu G. Nausėda BBC Rusijos naujienų tarnybai sakė, kad laikantis Rusiją agresore dėl Krymo aneksijos ir veiksmų Rytų Ukrainoje.

„Tai nepriimtina. Mano politika Rusijos atžvilgiu vargu ar pasikeis. Vargu ar galima palaikyti šiltus santykius su valstybe, kuri, deja, dabar yra agresorė Ukrainos atžvilgiu“, – gegužės pabaigoje sakė G. Nausėda.

Tačiau, anot prezidento, Rusijos gyventojai neturėtų laikyti Lietuvos prieše.

„Norėtųsi nenaudoti tokių terminų, kurie būtų nemalonūs Rusijos žmonėms. Jeigu mes išnaudosime stiprius terminus, tai dar transliuoja ir Rusijos žiniasklaida tokiu būdu, kad susikuria Lietuvos, kaip priešės, įvaizdis. Manau, kad žmonės turi bendrauti, keistis patirtimi... Norėtųsi Lietuvoje matyti daugiau nuostabaus rusų teatro spektaklių, klasikinės muzikos“, – tuomet sakė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt