Lietuvoje

2019.07.03 13:36

Nelaimė Baltijos jūroje: naktį iš Švedijos plaukusio kelto iškrito du lietuviai

nesitikima rasti iškritusių vyrų gyvų; papildyta kelto atstovo komentaru 14.31
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.03 13:36

Praėjusią naktį – dar vienas skaudus incidentas – pranešama, jog iš kelto Baltijos jūroje iškrito du lietuviai.

Kaip praneša LRT RADIJAS, Baltijos jūroje iš kelto iškrito ir dingo du vyrai iš Lietuvos.

Teigiama, kad keltas plaukė iš Švedijos į Klaipėdą, nelaimė įvyko praėjus trims valandoms nuo kelionės pradžios.

Keltą valdančios „DFDS Seaways“ kompanijos atstovas Vaidas Klumbys sako, kad gelbėjimo operacijoje dalyvavo ir Švedijos pareigūnai, ir laivo įgula, tačiau žmonių rasti nepavyko.

„Buvo atskridęs ir Švedijos malūnsparnis į tą vietą, ir visi kiti laivai buvo apie tai informuoti. (Paieškos – LRT.lt) truko gana ilgai, oro sąlygos nebuvo geros, žmonės visgi nebuvo atrasti. Bet kad tai buvo Lietuvos piliečiai – faktas. Priežastys kol kas neaiškios, policija atvažiuos ir apklaus liudininkus, atliks tyrimą ir tada išaiškės“, – LRT RADIJUI sako Kelto kompanijos atstovas Vaidas Klumbys

Švedijos naujienų portalas expressen.se rašo, jog incidentas įvyko antradienio vėlų vakarą, gelbėtojams pranešta, jog iš kelto iškrito du žmonės ir reikalinga Jūros ir oro gelbėjimo centro pagalba.

Gelbėtojai į įvykio vietą sraitgtasparnį išsiuntė kiek po 22 val. vakaro vietos laiku, papildomai prie jų prisijungė ir kitos pajėgos, tačiau operaciją apsunkino naktis ir nepalankūs orai, tuo metu virš jūros siautė gana stiprūs vėjai, buvo didelis bangavimas.

„3:30 val. nakties gelbėjimo operacija buvo atšaukta, o byla perduota policijai. Nustatyta, jog nėra galimybės iš kelto iškritusių vyrų rasti gyvų, – apie incidentą Švedijos žiniasklaidai sakė Jūrų ir aviacijos gelbėjimo centro gelbėtojo padėjėja Christel Englund.

Teigiama, kad iškritę du vyrai yra Lietuvos piliečiai, pirminiais duomenimis, jie kelte registravosi vienoje kajutėje. Tiesa, kol kas detalesnės informacijos apie lietuvius nepateikia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.