Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.29 09:25

Durpyną gesinančių ugniagesių vadovas: rūksta pavieniai židiniai, bet nerimą kelia žinios dėl vėjo

pavojaus aplinkinių rajonų gyventojams nebėra; atnaujinta 13.07
LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.06.29 09:25

Penktadienio popietę Traksėdžių durpyne kilęs gaisras vis dar gesinamas, tiesa, išvakarėse aplinkinius rajonus gaubę tiršti ir aitrūs dūmai po truputį išsisklaido, bet ugniagesiai atsipalaiduoti dar negali.

Su nerimu įvykio vietoje dirbantys 50 ugniagesių brigada laukia ir orų prognozių, ypač žinių apie vėjo kryptį ir stiprumą.

Kaip LRT RADIJUI sakė Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos operacinio gelbėjimo skyriaus viršininkas Vaidas Masiliauskas, jei vėjas šeštadienį nesustiprės ir nekeis savo krypčių, dirbantiems ugniagesiams bus gerokai lengvesnis darbas.

Anot įvykio vietoje dirbančio ugniagesių vadovo, šeštadienio rytą durpyne dirba 50 ugniagesių komanda, ji pakeitė visą naktį dirbusius kolegas.

„Šiuo metu toliau vyksta gesinimo darbai, planuojame skelbti apie lokalizaciją. Dirba tos pačios pajėgos, kurios ir buvo, apie 50 ugniagesių, 15 gaisrinių automobilių, tai pat prisijungė įmonės darbuotojai. Girdėjome, jog po pietų kyla vėjas, tai bus labai svarbus veiksnys. Daug kas priklauso nuo vėjo“, – LRT RADIJUI sakė ugniagesių vadovas.

Paklausus, ar ketinama į pagalbą pasitelkti sraigtasparnius, kurie galėtų operatyviau tiek apžiūrėti teritoriją, tiek gesinti patį gaisrą, ugniagesių vadovas sakė, kad šiuo metu šis klausimas yra svarstomas, tikėtina, jog tokio plano bus atsisakyta.

„Šiuo metu rūksta pavieniai židiniai, didesnio dūmingumo nėra. Pavojaus aplinkiniams gyventojams šiuo metu nebėra“, – sakė ugniagesių vadovas, teigęs, kad įvertinti gaisro padarytą žalą šiuo metu dar yra neįmanoma.

Šeštadienio rytą į įvykio vietą atvyko nauja pamaina ugniagesių, kurie pakeitė čia naktį dirbusius kolegas.

„Viskas priklauso nuo vėjo. Jei jo nebus, susitvarkysime greičiau, jei vėjas kils, bus gerokai daugiau darbo“, – apie didelį gaisrą durpyne išvadas pateikė Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos operacinio gelbėjimo skyriaus viršininkas Vaidas Masiliauskas.

Įmonės vadovas: faktas, kad nuostoliai yra

Įmonės, kuriai ir priklauso šis durpių plotas, vadovas sako, kad neabejotinai bus patirti nemaži nuostoliai, be to, sustojo darbas, kuris šiuo metu yra pats intensyviausias metuose.

„Faktas, kad yra nuostoliai, faktas, kad gavyba sustojo, mums prastova, faktas, nepatogumas žmonėms yra, dėl to mes labai apgailestaujame“, – sakė Kazimieras Kaminskas, įmonės, kurioms priklauso durpynai vadovas.

Anot jo, šiuo metu durpyne vyko pats darbymetis, buvo surenkama durpių produkcija.

„Mes sezono metu vasarą vykdome gavybą durpių, vyksta trupininės durpės rinkimas, tai čia yra mūsų derlius, kurį mes vasarą susirenkame, o paskui iš šitų atsargų mes gyvename visus metus, gaminame tolimesnį produktą“, – teigė K. Kaminskas.

Sraigtasparnis lieka budėti Nemirsetoje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovams patvirtintus informaciją, kad gaisras lokalizuotas, ir yra likę tik pavieniai stebimi ugnies židiniai, priimtas sprendimas nebenaudoti sraigtasparnių gaisro gesinimui.

Vakar į pagalbą atvykęs Latvijos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 atšaukiamas iš užduoties vykdymo ir IŠSKRIDO atgal į Latviją. Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su gaisrų gesinimo įranga, tęsia budėjimą Nemirsetos paieškos ir gelbėjimo poste ir, esant poreikiui, yra pasirengęs padėti PAGD.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi