Lietuvoje

2019.06.21 09:20

Vilniuje į Nerį vėl plūsta neaiškios kilmės nuotekos

LRT.lt2019.06.21 09:20

Ketvirtadienį socialiniame tinkle pasklido vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Vilniuje į Nerį plūsta neaiškios kilmės nuotekos.

Vaizdo įrašas užfiksuotas sostinės centre, prie Geležinio vilko gatvės tilto, kuriame matyti, kad nuotekos – rusvos spalvos. Pilietis, paviešinęs vaizdo įrašą, teigia, kad toje vietoje buvo jaučiamas nemalonus kvapas.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovė Ieva Krikštopaitytė LRT.lt teigė, kad pranešimas apie įvykį buvo gautas antradienį.

„Po gauto pranešimo, būdraujantys aplinkos apsaugos pareigūnai buvo nuvykę į vietą, buvo paimti vandens mėginiai. Taip pat trečiadienį pakartotinai Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus valdybos pareigūnai ir Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai vyko į vietą ir pakartotinai buvo imti mėginiai“, – teigia I. Krikštopaitytė.

Aplinkos apsaugos departamento atlikto patikrinimo metu nustatyta, kad paviršinės nuotekos į aplinką, Neries upę, bėgo iš UAB „Grinda“ eksploatuojamų paviršinių nuotekų tinklų paviršinių nuotekų išleistuvo.

„Šiuo metu Aplinkos apsaugos agentūroje atliekami laboratoriniai tyrimai dėl išleidžiamo vandens taršos, laukiame rezultatų. Gavus rezultatus, galėsime informuoti papildomai“, – teigia I. Krikštopaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.