Lietuvoje

2019.05.30 10:21

Skvernelis atskleidė – naujame ministrų kabinete norėtų matyti politikus

atnaujinta 10.29
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.05.30 10:21

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad šiuo metu, kai prasideda derybos dėl naujos valdančiosios koalicijos, galimų naujų ministrų ar esamų ministrų darbo vertinimo klausimai nėra svarstomi. Vis dėlto ministras pirmininkas neslepia norintis, kad naujame ministrų kabinete norėtų matyti politikus.

„Taip. Dėl to, kad matome, jog ministras, kuris dalyvauja politinėje veikloje, jis turi ir didesnį politinį pasitikėjimą, ir, svarbiausia, jis siejamas su tam tikra politine atsakomybe“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar naujoje Vyriausybėje turėtų dirbti politikai.

Jis tvirtino vis dėlto nenusivylęs vadinamųjų profesionalų Vyriausybe.

„Jeigu nebūtų suformuota tokio tipo Vyriausybė, kokia buvo 2016 metais, mes šiandien nekalbėtume apie tas reformas, kurios yra įgyvendintos“, – aiškino premjeras.

Ministras pirmininkas tvirtino, kad klausimas apie tai, kiek ministrų po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos keisis Vyriausybėje, yra ankstyvas. Tiesa, S. Skvernelis pakartojo, kad keistis gali visas kabinetas.

„Tai yra ankstyvas klausimas, kadangi dabar prasidėjo derybos dėl koalicijos ir tai priklausys nuo to, kokios bus suderėtos politinės nuostatos dėl darbo pusantrų metų, nuo to, kas bus atsakingas už konkrečias atsakomybės sritis. Teoriškai gali būti visi pakeisti – nuo premjero iki ministro“, – aiškino S. Skvernelis.

„Šiandien ministrų personalijos nėra svarstomos apskritai“, – patikslino premjeras.

Jo teigimu, kandidatams į ministrus keliami kriterijai iš esmės nesikeičia.

„Kandidatų profesionalumas, patikimumas, sąžiningumas – tai yra esminiai dalykai, kalbant apie personalijas. Lyderystė, gebėjimas įgyvendinti pokyčius. Pagrindinė raudona linija – finansinis populizmas ir visiškai nepriimtų politinių nuostatų formavimas, kas kirstųsi iš esmės su Vyriausybės programa“, – kalbėjo S. Skvernelis.