Lietuvoje

2019.05.23 10:07

„Valstiečių“ sprendimas: nutarė pareikšti paramą Nausėdai

atnaujinta 10.24

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) per antrąjį prezidento rinkimų turą parems ekonomisto Gitano Nausėdos kandidatūrą, nusprendė partijos valdyba.

Su G. Nausėda „valstiečių“ lyderis mato galimybę susikalbėti

„Raginame balsuoti už Gitaną Nausėdą. Kitu atveju, jeigu aktyvumas bus mažas ir žmonės gadins biuletenius arba nebalsuos nė už vieną kandidatą, tokiu atveju laimės (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta kandidatė – BNS) Ingrida Šimonytė, kas, mūsų nuomone, Lietuvai būtų labai blogai“, – ketvirtadienį po partijos valdybos posėdžio sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

I. Šimonytei, pasak R. Karbauskio, naudinga ir tai, kad rinkimuose aktyvesnis jaunimas neturi patirtinės atminties ir gali nežinoti, jog kandidatės I. Šimonytės parašais yra patvirtintas valstybės praskolinimas krizės metais, mokant tris kartus didesnes palūkanas, nei tai darė kaimyninės šalys.

„Jos sprendimai gulė ne tik ant pensininkų pečių, kurių pinigais iš „Sodros“ buvo dengiama valstybės skola, bet palietė ir šiandienos jaunus žmones, kurie tampa įkaitais už tuomet neatsakingai padarytus ir didelę žalą atnešusius sprendimus“, – sako jis. 

Anot R. Karbauskio, ir vakar vykusi diskusija su kandidatu G. Nausėda frakcijos posėdyje Seime rodo, kad tik aktyvus Lietuvos žmonių dalyvavimas ir balsavimas už Gitaną Nausėdą suteiks viltį, jog vietoj politinės konfrontacijos ir susiskaldymo bus pereita prie dialogo, o korupcinius nusikaltimus, interesų grupių poveikį politikai bei valstybei padarytą žalą tirs ne specialiosios Seimo komisijos, o tikrai nepriklausomi prokurorai, kurių tyrimų niekas nebandys stabdyti ar kitaip nedarys įtakos. 

Prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą konservatorių kandidatu G. Nausėdą vadinęs „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis valdybos posėdžio išvakarėse pareiškė siūlysiąs paremti G. Nausėdą, kad nelaimėtų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta Seimo narė Ingrida Šimonytė.

Taip pat skaitykite

G. Nausėda trečiadienį susitiko su „valstiečių“ frakcija Seime. Į posėdį taip pat buvo kviesta I. Šimonytė, tačiau ji neatvyko, motyvuodama įtempta darbotvarke.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į prezidentus premjeras Saulius Skvernelis rinkimuose liko trečias. I. Šimonytė tuomet gavo 31,31 proc. balsų, G. Nausėda – 30,94 procento.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks sekmadienį. Nuo pirmadienio iki penktadienio vyksta balsavimas iš anksto.