Lietuvoje

2019.05.22 12:30

Karbauskis: jei Nausėda bus išrinktas prezidentu, LVŽS santykiai su prezidentūra pasikeis

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.05.22 12:30

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis tiki, kad, jei Gitanas Nausėda bus išrinktas prezidentu, LVŽS ir prezidentūros santykiai, kurie pastaruoju metu, jo teigimu, buvo konfrontacijoje, pasikeis.

R. Karbauskis po LVŽS ir „socialdarbiečių“ frakcijų susitikimo su kandidatu į prezidentus G. Nausėda džiaugėsi, kad kandidatas rado laiko susitikimui. Jis neslėpė nusivylimo, kad kita kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė susitikimui laiko nesurado.

„Labai džiaugiamės, kad kandidatas rado laiko ir noro susitikti. Kita kandidatė, nors turėjo absoliučiai aiškią galimybę, ji buvo Seime, bet nerado mums laiko. Kai kuriems iš mūsų kolegų tai padėjo apsispręsti“, – žurnalistams trečiadienį Seime sakė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad galutinį sprendimą – kurį kandidatą į prezidentus palaikyti antrajame rinkimų ture – priims LVŽS valdyba ketvirtadienį.

Jis teigė tikintis, kad, jei G. Nausėda bus išrinktas prezidentu, LVŽS ir prezidentūros santykiai pasikeis.

„Jeigu pasakyčiau savo asmeninę nuomonę, tai manau, kad taip, pasikeis (LVŽS ir prezidentūros santykiai – LRT.lt). Konfrontacijos mes nenorėjome. Tiesiog buvo iš karto pasakyta, kad išrinko ne tuos. Dabar mes nuomones išgirdome iš vieno kandidato, kitos kandidatės nuomonės išgirsti negalėjome. Bet iš jos retorikos aišku, kad požiūris į mus išlieka toks, koks buvo iki tol. O mus šiandien mus aplankiusio kolegos G. Nausėdos retorikoje girdime daugiau kalbų apie bendradarbiavimą“, – komentavo R. Karbauskis.

Jis pakartojo, kad pats asmeniškai nepalaikysiantis I. Šimonytės kandidatūros antrajame prezidento rinkimų ture, o partija, pasak R. Karbauskio, gali priimti ir kitokį sprendimą.

Pasak R. Karbauskio, po susitikimo su G. Nausėda LVŽS frakcijoje yra skirtingų nuomonių.

„Vieni tuo susitikimu liko labai patenkinti, kiti – mažiau, dar kiti galbūt susitikimu nusivylė. Bet bet kokiu atveju esame demokratinės visuomenės nariai, turime teisę išsakyti savo nuomonę“, – aiškino R. Karbauskis.

Pats R. Karbauskis asmeniškai pakartojo esantis nusivylęs tuo, kad I. Šimonytė nesusitiko su valdančiosios koalicijos frakcijomis. LVŽS lyderio teigimu, jam pačiam asmeniškai patiko, kad G. Nausėda bent atėjo į susitikimą su valdančiaisiais.

„Jo atsakymai buvo daugiau pozityvūs negu negatyvūs. Nuomonių skirtumai yra akivaizdūs, noras šnekėtis yra akivaizdus ir tai yra labai gerai“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Tuo metu Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas po frakcijų susitikimo su G. Nausėda kiek atviriau kalbėjo apie galimą partijos paramą šiam kandidatui į prezidentus.

„Jaučiu partijos valdyboje, kad daugiau žmonių iš valdybos narių yra linkę remti G. Nausėdą. Manau, kad daug kam atrodo, kad jis bent jau pasisako už progresinius mokesčius, už gerovės valstybę – tai yra mums, socialdemokratams, daug artimesnės nuostatos negu I. Šimonytės nuostatos“, – žurnalistams sakė G. Kirkilas.

Jis teigė, kad partijos valdybą sprendimą šiuo klausimu priims trečiadienį vakarą.

 

G. Nausėda kartoja: siekiu ne partijų, o žmonių paramos

G. Nausėda po susitikimo su valdančios daugumos frakcijomis pakartojo, kad nesiekia partijų paramos, o siekia, visų pirma, rinkėjų paramos.

Jis neslėpė, kad kai kuriais klausimais nesutinka su „valstiečių“ ir „socialdarbiečių“ nuostatomis, tačiau to nesureikšmino.

„Lietuvos žmonės sekmadienį eis prie balsavimo urnų. Eis ne partijos, ne dar kažkas, o eis žmonės. Mes siekiame Lietuvos žmonių palaikymo ir tą darysime iki paskutinės minutės, kuomet mums įstatymai nebeleis užsiimti agitacija“, – žurnalistams Seime sakė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.