Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.22 09:04

Orai pirmadienį jau gali priminti vasarą, bet palaukite savaitės vidurio

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.04.22 09:04

Antroji Velykų diena bus saulėta, o temperatūra kils iki 19 laipsnių šilumos. Tai jau gali priminti vasarą, bet palaukite savaitės vidurio – tuomet, pagal prognozes, termometrų stulpelių rodmenys šaus iki 25 laipsnių šilumos. Taip LRT RADIJUI sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Pirmadienį temperatūra kils iki 16–19 laipsnių šilumos, šilčiausia bus Žemaitijoje. Įdienojus kiek sustiprės pietryčių vėjas, o lietaus tikrai nesulauksime.

Antradienį pietryčių vėjas atgins šiek tiek debesų, tad ties pietiniais ir rytiniais rajonais apniuks, bet lietaus iš debesų pabirti neturėtų. Temperatūra čia kils ne taip aukštai  iki 14–15 laipsnių, kai kituose regionuose – iki 17 (prie jūros – iki 19 laipsnių).

„Tiesa, iš ryto reikės šilčiau apsirengti, nes naktis bus gaivi – temperatūra kris iki 2–7 laipsnių šilumos daugelyje rajonų, o rytiniame šalies pakraštyje kai kur tikėtina, kad dar sulauksime 0 laipsnių“, – įspėjo sinoptikė.

Nuo trečiadienio Lietuvos link pajudės šiltesnio oro masė, kuri temperatūrą kilstelės ir naktimis. Naktį iš antradienio į trečiadienį bus 4–9 laipsniai, dieną daugelyje rajonų temperatūra kils iki 20-ies laipsnių.

Ketvirtadienis ir penktadienis bus dar šiltesni. Naktimis bus 7–12 laipsnių šilumos, dienomis – 18–25 laipsnių.

Drėgnesnio oro masė prie Lietuvos priartės ketvirtadienį, tačiau tądien, pasak sinoptikės, išliks dar gana sausa: „Tik vakarop ties Žemaitija gali susiformuoti vienas kitas trumpo lietaus debesis. Su tuo trumpu lietumi, tikėtina, sugriaudės ir pavienės perkūnijos“.

Kiek intensyvesnis kamuolinių debesų, iš kurių įprastai sulaukiame liūčių su perkūnija, formavimasis vyks penktadienio popietę. „Didesnė lietaus su perkūnija tikimybė bus ties vidurio Lietuva ir šiaurės rytiniuose regionuose. Tačiau prognozė dar gali pasikeisti ir artėjant penktadieniui duomenys bus tikslinami“, – akcentavo M. Kirkliauskaitė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi