Naujienų srautas

Laisvalaikis2026.03.30 23:50

Šeduvoje – margučių sodas: sukurta 12 tūkst. įvairiais raštais padabintų kiaušinių

00:00
|
00:00
00:00

Šeduva Didžiąją savaitę pradeda atidarydama margučių sodą, kuriame daugiau kaip 12 tūkstančių įvairiais raštais ir simboliais margintų kiaušinių. Vietos bendruomenė sako, Velykos jiems – svarbiausia šventė, kuriai tūkstančiais margučių puošiasi jau 15 metų.

Žinios

Šeduvos lopšelio darželio kieme velykinis sodas kurtas kelias savaites. Šiemet margučiais papuošta 12 medžių, jie simbolizuoja visus metų mėnesius. Ant kiekvieno medelio supasi maždaug po tūkstantį margučių.

„Yra įvairiausių – ir lietuvių liaudiškų, yra ir vaikams, tautiškumą primena, yra karoliukais, yra ir medžiagų skiautelėm, įvairiausiomis skirtingomis antrinėmis žaliavomis, tai yra tvarūs margučiai, kurie jau ne pirmus metus kiti kaba“, – kalba Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė.

Velykos – mėgstamiausia šeduvių šventė, kuriai ruošiasi kiekviena šeima, taip pat įvairių įstaigų, draugijų nariai.

„Labai svarbios Velykos mūsų bendruomenei, kaip matome, turime gražią tradiciją darželyje, puošiame kiekvienais metais kiaušinius įvairiomis technikomis, stengiamės kuo gražiau, kuo margiau“, – LRT TELEVIZIJAI sako moteris.

„Mūsų globos namų, visų darbai. Kartu padaryti, kartu darėm, visos va moterys, kurios yra“, – teigia gyventoja.

Šiemet margučių sode pristatytas dar ir metalinis draugystės medis. Dabar jame – paukščiai ir margučiai, o vėliau čia bus kabinamos darželį baigusių grupių spynelės. Šeduviai savo miestą vadina Velykų sostine, kurią kasmet aplanko tūkstančiai turistų. Šiemet jų tikimasi sulaukti dar daugiau.

„Į Šeduvą ateina Velykos. Mes sulaukiam čia turistų, kurie atvyksta, ir direktorė gali paantrinti. Be galo daug. Dabar, kai mes turim atsidariusį dingusį štetlo muziejų, tai aš manau, kad tų turistų sulauksim be galo daug“, – sako Šeduvos seniūnė Edita Mančiauskė.

Šeduvos margučiai net 2 kartus įrašyti į Lietuvos rekordų knygą. 2013-aisiais čia papuoštas medis su 1 853 margučiais, o 2015-aisiais su beveik pusketvirto tūkstančio. Nors dabar Šeduvoje margučių net kelis kartus daugiau, rekordininku jau kelerius metus vadinamas Švėkšnoje puošiamas Velykų medis su keliolika tūkstančių margučių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi