captcha

Jūsų klausimas priimtas

Gidė: vilniečius atradimo džiaugsmas turėtų ištikti absoliučiai kiekvieną dieną

„Atradimo džiaugsmas vilniečius turėtų ištikti absoliučiai kiekvieną dieną“, – tikina kultūrinės veiklos specialistė, gidė Sonata Šulcė. Ji pabrėžia, kad net ir einant, atrodo, puikiausiai pažįstamu sostinės maršrutu, galima sužinoti netikėtų dalykų. Tiesa, pasak jos, gaila, kad turistai Vilniuje bijo laisvai vaikščioti ir nedrįsta išklysti iš tradicinių maršrutų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Pavyzdžiui, nedaugelis pastebi eidami Katedros aikšte, kad visai šalia yra paminklinė skulptūra, įrengta dailininkui Mstislavui Dobužinskiui. Net nežino, kas jis yra, o jo istorijų yra begalės. Vien iš tokios mažos detalės galima rasti daug skirtingų žvilgsnių“, – sako gidė.

Kaip ji pati atranda Vilnių? Pasak S. Šulcės, pirmas žingsnis – aplankyti tradicinius objektus, patartina su gidais, vėliau – ateiti darkart į tą patį objektą ir stebėti detales, žiūrėti į tai, ko prieš tai nepastebėjai, ieškoti straipsnių apie tai, o vėlesnis etapas – savotiško žaidimo lygmuo, kai į konkrečią vietą eini perskaitęs su ja susijusią knygą ar, tarkime, konkrečios asmenybės atsiminimus ir bandai „skaityti“ ir pažvelgti į istorinį objektą per naują prizmę.

Kalbėdama apie Vilnių tyrinėjančius užsienio turistus, gidė pažymi, kad jie, deja, neretai vengia elgtis drąsiau ir žvelgti toliau už tradicinių Senamiesčio gatvių, nors vidiniai jų kiemai dažnai slepia ne ką mažiau intriguojančias istorijas.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

BNS nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...