Kultūra

2019.03.19 23:00

Paskelbti geriausių knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų pretendentai

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.19 23:00

Minint rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį ir Tarptautinę vaikų knygos dieną, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus iškilmingai apdovanoti geriausių 2018 m. vaikų ir paauglių knygų kūrėjai. Pirmą kartą per apdovanojimų istoriją paskelbtos ir visos pretenduojančios knygos. Pasak Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus vadovės, sąrašas paskelbtas, kad matytųsi geriausių pernai išleistų knygų sąrašas.

Nuo 1993 m., kai buvo įsteigta premija už geriausią knygą vaikams, ji nuo vienos išaugo iki dešimties – tiek jų bus įteikta kitą savaitę per iškilmes Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Pirmą kartą organizatoriai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius paskelbė kokios knygos pretenduoja į visus 10 apdovanojimų.

„Sulaukiam pastabų, kad būtų ne tik apdovanotieji, bet ir knygos, kurios pretendavo“, – sakė IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Į pagrindinę Prano Mašioto ir Antrąją premiją už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams pretenduoja:

Darius Rekis už knygą vaikams „Kaip kukiai su gruzdžiais kovojo“; 

Marius Marcinkevičius už paveikslėlių knygą „Sivužas“;

Gytis Norvilas už knygą vaikams „Vėžlys Dūmas“;

Ilona Ežerinytė už knygą paaugliams „Skiriama Rivai“; 

Neringa Vaitkutė už knygą vaikams „Klampynių kronikos“ ;

Marius Marcinkevičius už eilėraščių rinkinį vaikams „Maži eilėraščiai mažiems“.

Panorama

Į premiją už geriausią metų knygą mažiausiems skaitytojams pretenduoja minėta Mariaus Marcinkevičiaus ir Linos Dūdaitės paveikslėlių knyga „Sivužas“  ir Kęstutis Kasparavičius už paveikslėlių knygą „Dryžuota istorija“.

Domicelės Tarabildienės premijai už gražiausią metų knygą nominuoti:

Inga Dagilė už Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knygos „Istorijos skanėstai“ iliustracijas;

Marius Jonutis už knygą vaikams „Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“;

Monika Vaicenavičienė už knygą vaikams „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“.

Taip pat bus įteiktos premijos už meniškiausias dvispalves iliustracijas, Aldonos Liobytės premija už metų debiutą, Eugenijos Stravinskienės ir Adomo Druktenio premijos už geriausius knygų vaikams ir paaugliams vertimus, premija už geriausią negrožinę metų knygą, Vinco Aurylos premija už metų vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt