Kultūra

2019.02.21 22:42

Mados namai „Fendi“ atsisveikino su savo dizaineriu K. Lagerfeldu

15min.lt2019.02.21 22:42

Ketvirtadienį italų mados namai pristatė savo 2019–2020 m. rudens ir žiemos kolekciją. Šis mados šou tapo atsisveikinimu su viena iškiliausių mados pasaulio asmenybių, mados ikona vadinamu Karlu Lagerfeldu. Antradienį pasaulį apskriejo žinia apie 85-erių dizainerio mirtį. Be to, kad kūrė mados namams „Chanel“, K. Lagerfeldas buvo ir „Fendi“ moteriškų drabužių kūrybos vadovas. 

Ši kolekcija – paskutinė, kurta italų mados namams, prie kurios prisilietė didžio dizainerio rankos ir akys. Mados namuose „Fendi“ K. Lagerfeldas dirbo nuo 1965-ųjų, drauge su Silvia Venturini Fendi.

„Ryšys tarp Karlo Lagerfeldo ir „Fendi“ yra ilgiausiai trukusi meilės istorija mados pasaulyje, kuri ir toliau lies mūsų gyvenimus, – sakė S. Venturini Fendi. – Man nepaprastai liūdna dėl jo netekties ir esu giliai sujaudinta jo nuolatinio rūpesčio ir atkaklumo iki pat paskutinės dienos. Kai jis paskambino likus kelioms dienoms iki šio šou, visos jo mintys sukosi apie kolekcijos turtingumą ir grožį. Tai labai atspindi jo asmenybę. Be galo jo ilgėsimės.“

Paskutinėje italų mados namams kurtoje K. Lagerfeldo kolekcijoje vyrauja neutralūs smėlio, rudos, terakotos, tamsiai pilkos atspalviai su ryškiais žalios ir geltonos „inkliuzais“. Modelių plaukai buvo surišti į uodegą, priekyje – „išlieta“ banga. K. Lagerfeldas buvo labiausiai atpažįstamas iš savo surištos uodegos ir juodų akinių nuo saulės. 

Kolekcijos pristatymą užbaigė seserys Gigi ir Bella Hadid, po to ant podiumo pasisveikinti su susirinkusiaisiais pasirodė S. Venturini Fendi. Pačioje renginio pabaigoje buvo parodytas trumpas vaizdo įrašas, kuriame K. Lagerfeldo prašoma apibūdinti ir nupiešti savo pirmąją dieną mados namuose. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.