Kultūra

2018.12.21 16:20

Režisierius A. Matelis Ispanijoje laimėjo geriausio režisieriaus apdovanojimą

Ispanijoje vykusiame „Bilbao Mendi“ filmų festivalyje režisierius Arūnas Matelis apdovanotas už geriausia režisūrą dokumentiniame filme „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, rašoma pranešime spaudai. Tai jau 12-asis šio filmo apdovanojimas.

Į „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” filmo seansą, vykusį Bilbao mieste Ispanijoje, susirinko pilna salė žiūrovų. Peržiūroje taip pat dalyvavo filmo koprodiuseriai Ispanijoje – Rafa Molésas Vilaras ir Patricia Velert. Paskutiniąją festivalio dieną paskelbta, jog Arūnas Matelis apdovanojamas geriausio režisieriaus prizu.

„Bilbao Mendi“ filmų festivalio žiūri pristatė savo pasirinkimą: „Šiame į tikslą orientuotame sporto pasaulyje, mes dažniausiai žiūrime tik į laimėtojus. Toliau nuo dėmesio centro retai kas aukojasi daugiau nei domestiques, kaip jie yra vadinami profesionaliame dviračių sporte. Lenktynės po lenktynių, metai iš metų, jie palaiko savo komandos lyderius ir padeda jiems laimėti, tačiau patys niekada nekerta finišo linijos pirmieji.

Organizatorių nuotr.

Su meistriška A. Matelio režisūra, mums suteikiama galimybė pažvelgti į šį greito tempo pasaulį iš arti, kuris dar niekada nebuvo parodytas taip giliai ir nuoširdžiai. Mes jaučiame jų didžiulį spaudimą, baimę, ištvermę ir skausmą, ir džiaugiamės už naujuosius herojus, kurie krenta, pakyla ir lenktyniauja toliau.“

Kartu su titulu bei apdovanojimo statulėle, A. Mateliui įteiktas 3000 eurų piniginis prizas. Filmo režisierius A. Matelis negalėjo atvykti atsiimti apdovanojimo, nes tuo metu dalyvavo išskirtinėje „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ Los Andželo premjeroje Holivude.

„Kai taip ilgai darai filmą – nežinai, ar nepraradai profesinio meistriškumo, ar tavo rankos neprarado jautrumo, o akys – aštrumo. Visada yra rizika, kad režisierius, taip ilgai kuriantis filmą, prarado tuos dalykus. Tai visuomet labai malonu, kai gauni tokį įvertinimą”, – džiaugėsi filmo režisierius A. Matelis.

Šiais metais Bilbao Mendi filmų festivalis vyko jau dešimtąjį kartą. Kasmet renginys surenka daugiau nei 50 tūkstančių žiūrovų.