Kultūra

2018.11.19 21:28

V. Masalskio režisuotą spektaklį „Raudona“ pirmieji išvys klaipėdiečiai

Klaipėdos Kultūros fabrike premjera – bendras Klaipėdos ir Vilniaus jaunimo teatrų spektaklis „Raudona“. Spektaklį pagal Johno Logano pjesę režisavo Valentinas Masalskis, jis kuria ir pagrindinio veikėjo Marko Rothko, vieno ryškiausių XX amžiaus Amerikos abstrakčiojo ekspresionizmo tapytojo, vaidmenį.

Amerikiečių dramaturgo J. Logano prieš beveik dešimt metų parašyta pjesė „Raudona“ V. Masalskį sužavėjo gilia problematika, intelektualumu.

Pjesė pasakoja apie žymųjį  20-o amžiaus tapytoją M. Rothką, tačiau tai pasakojimas ne tik apie jį, bet ir apie dviejų kartų susidūrimą, senatvę, nuėjimą, pabaigą, sako V. Masalskis.

„Pagrindinė žinutė žiūrovui, kad viskas tęsiasi, kad yra tęstinumas. Vieni ateina, kiti išeina. Ateinanti karta yra tokia pati gili kaip ir buvusi karta, tik tai galbūt jų formos keičiasi. Kad kaip sako M. Rothko sūnus, turi išvaryti savo tėvą, gerbti jį, mylėti, bet jį nužudyti“, – pasakoja režisierius.

Spektaklį „Raudona“ pirmieji išvys Klaipėdos gyventojai, premjera ketvirtadienį „Kultūros fabrike“. Po to jis keliaus į Vilnių, Kauną ir Panevėžį.

Plačiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.