Kultūra

2018.09.25 23:03

Prasidėjo Kauno kino festivalis

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.25 23:03

Kino naujienas pristato XI tarptautinis Kauno kino festivalis. Jo programoje – per 50 trumpametražių ir ilgametražių filmų, susitikimai su režisieriais, pažintiniai renginiai, taip pat specialios programos, skirtos šiemet mirusiems lietuvių ir užsienio kūrėjams. Iki sekmadienio vyksiantis festivalis, vėliau keliaus į kitus Lietuvos miestus.

Festivalį pradėjo nepriklausomo Amerikos kino režisierės Djosefin Decker filmas „Madlenos Madlena“. Apie dramas teatre ir gyvenime pasakojantį filmą organizatoriai pristato kaip vieną inovatyviausių šio amžiaus kinematografinių atradimų. Programoje numatyti keli šio filmo seansai.

Iš viso festivalyje bus 10 programų – po 5 ilgametražių ir trumpametražių, iš viso bus parodyta per pusšimtį filmų. 

„Kiekvieno festivalio metu vyksta mėgstamiausio filmo rinkimai, tai jau dabar galima pastebėti, kad režisieriaus Marcus Linden filmas „Plaustas“ yra žiūrovų favoritas. Tai filmas apie vieną kontraversiškiausių socialinių eksperimentų – žmoniją su labai netikėta baigtimi“, – sakė Kauno kino festivalio komunikacijos vadovė Silvija Butkutė.

Festivalio puošmena – japonų režisierės Naomi Kawase naujausias darbas „Vizija“ Šis filmas, atskleidžiantis žmogaus ir gamtos ryšį, filmuotas Japonijos miškuose. Pagrindinį vaidmenį atlieka prancūzų aktorė Juliette Binoche. Kanų konkursinėje programoje dalyvavo keli režisierės filmai, o „Mogari miškas“ prieš 10 metų pelnė Didįjį Kanų kino festivalio apdovanojimą.

Speciali programa „Kiną kuria žmonės“ skirta šiemet mirusiam operatoriui Audriui Kemežiui atminti. Joje 11 jo kūrinių.

Bus pagerbtas ir islandų kompozitorius Johanas Johannssonas, kūręs muziką kinui ir teatrui. Už muziką filmui „Visko teorija“ kompozitorius pelnė Auksinio gaublio apdovanojimą. Šiemet mirusiam kompozitoriui atminti skiriamas festivalio uždarymo renginys – kultūros centre „Tautos namai“ bus parodytas vienintelis jo trumpametražis filmas „Vasaros pabaiga“ ir švedų menininkų Eriko Enockssono bei Martino Burnstromu audiovizualinė interpretacija.

„Visu šituo renginiu mes norime prisiminti Johaną, nes yra tokia graži istorija, kad Johanas ir Erikas susipažino būtent mūsų festivalyje 2009 metais. Dabar ta draugystė atgimsta kitu formatu“, – pasakojo Kauno kino festivalio vykdomoji direktorė   Eglė Marčiulaitytė.

Kino festivalis Kaune truks iki sekmadienio, vėliau filmai bus rodomi kituose miestuose – Ukmergėje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.