Kultūra

2018.09.20 22:00

Valstybinis simfoninis orkestras jubiliejinį sezoną skirs klasikos aukso fondo kūriniams

Valstybinis simfoninis orkestras jubiliejinį 30-ąjį sezoną pradeda su vienu žymiausių pasaulio smuikininkų – Vadimu Repinu. Orkestro koncertų salė – Kongresų rūmai – kitąmet bus uždaromi dėl kelerius metus truksiančios rekonstrukcijos. Todėl trumpesnio nei įprastai sezono repertuare, dirigento Gintaro Rinkevičiaus teigimu, skambės tik muzika iš klasikos aukso fondo.

„Kadangi šis sezonas – 30-asis, tai aišku visi kiti 30 metų koncertai bus irgi ypatingos programos. Ir draminė legenda „Fausto pasmerkimas“, ir Bela Bartoko koncertas orkestrui, ir 5 Gustavo Mahlerio simfonija, ir Giuseppe Verdi „Requiem“. Aš manau, kad tai tokie kūriniai, kurie tikrai papuoštų kiekvieną koncertų salę, ir kol mes dar nepradėjome rekonstruoti Kongresų rūmų salės, tai publika gali pasigrožėti, pasiklausyti šitų kūrinių“, – pasakojo G. Rinkevičius.

Smuikininkas V. Repinas laukiamas viso pasaulio koncertų salėse. Šį kartą jis – Vilniuje, su valstybiniu simfoniniu orkestru repetuoja Piotro Čaikovskio valsą „Skerco“.

Būdamas 11 metų V. Repinas laimėjo auksą Henriko Vieniavskio  smuikininkų konkurse. 15 metų jau buvo grojęs svarbiausiose pasaulio scenose. 

Ugninė aistra ir nepriekaištinga technika – tai skiriamieji muzikanto bruožai. Ypatingą skambesį scenoje suteikia ir beveik 300 metų senumo Stradivarijaus smuikas. 30 valstybinio simfoninio orkestro sezono pradžios vakarą V. Repinas atliks P. Čaikovskio ir Sergejaus Prokofjevo kūrinius. 

2018–2019 metų Valstybinio simfoninio orkestro sezonas Kongresų rūmuose truks tik iki kovo. Vėliau kelerius metus rūmai bus rekonstruojami. Orkestro vadovas sako, kad, kol vyks remontas, išbandys visas sales, nes nė vienoje sostinės salėje nėra tinkamos akustikos simfoninei muzikai, taikys programą kiekvienai erdvei atskirai: Valdovų rūmams, „Litexpo“, „Compensa“ salėms. 

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.