Naujienų srautas

Kultūra2018.09.11 23:37

Popiežiaus vizitui rengiasi daugiau nei pustrečio šimto choristų

Kitą savaitgalį vyksiančiam Popiežiaus vizitui rengiasi ir pamaldose Kauno Santakoje dalyvausiantys atlikėjai – jungtiniame chore giedos daugiau nei pustrečio šimto choristų, gros orkestras. Pontifiko aukojamose Mišiose skambės ne tik tikintiesiems gerai žinomos giesmės, bet ir naujas, liaudies giesmių temomis 4 kompozitorių sukurtas nekintamų šv. Mišių dalių ciklas.

Artėjant popiežiaus vizitui, į bendras repeticijas Kaune beveik 100 giesmininkų buriasi kelis kartus per savaitę, bet to neužtenka – darbas verda ir atskirai kolektyvuose. Dar 100 giesmininkų repetuoja Vilniuje, 60 – Šiauliuose. Bus ir orkestras. Iš viso skaičiuojama – net 350 šimto atlikėjų. Tarp jų – ir karo akademijos auklėtiniai.

Mišių su popiežiumi Pranciškumi meno vadovė neslepia, kad norinčiųjų buvo gerokai daugiau, todėl vargonininkų prašė atrinkti po keletą choristų – taip sudarytas jungtinis choras.  

„Registracija atlikėjams yra baigta, bet labai norime atkreipti dėmesį, kad giedojimas nėra rezervuotas tik chorui liturgijoje, taigi mūsų tikslas yra pakviesti visus tikinčiuosius giedoti kai kurias dalis kartu. Kiekvienas atėjęs į šv. Mišias gaus Mišių knygelę, kurioje įtraukta giesmių, skirtų atlikti bendruomenei“, – sakė Šv. Mišių su popiežiumi muzikos meno vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė.

Repetuojama specialiai šv. Mišioms su popiežiumi Pranciškumi sukurto nekintamų mišių dalių ciklo – „Kyrie“ dalis. Įkvėptas liaudiškos litanijos ją sukūrė kompozitorius  Raimundas Martinkėnas. Melodiją kompoziciškai išplėtojęs ir padailinęs autorius sako, kad tikslas buvo popiežiui Pranciškui atskleisti lietuvių bažnytinės muzikos tradicijas, todėl idėjų semtasi liaudies kūryboje.

Kitas mišių dalis – „Gloria“, „Sanctus“ ir „Agnus dei“ – kūrė  kompozitoriai Zita Bružaitė, Vidmantas Bartulis ir Giedrė Pauliukevičiūtė.

Šv. Mišios su Šventuoju tėvu Kauno Santakoje vyks rugsėjo 23 d.

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi