Kultūra

2018.08.31 23:39

Priešinamasi Reformatų skvero atnaujinimui

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.31 23:39

Rugpjūčio mėnesį nerimsta diskusijos dėl Reformatų skvero atnaujinimo Vilniuje.  Keliolika visuomeninių organizacijų ragina projektą stabdyti, tuo metu Vilniaus savivaldybė teigia, kad pagal išgirstą kritiką projektą pakoregavo ir rengiasi jo įgyvendinimui.

Rugpjūčio pradžioje surengtame Reformatų festivalyje šimtai žmonių susirinko protestuoti prieš Vilniaus savivaldybės sprendimą dėl Reformatų skvero atnaujinimo. Visuomenininkai, architektai, įvairių sričių specialistai ir bendruomenių atstovai išsakė daug kritikos atnaujinimo projektui, taip pat buvo pabrėžti procedūriniai šio projekto priėmimo pažeidimai.

Tuomet priimtas sprendimas suteikti dvi savaites laiko žmonėms siųsti pasiūlymus dėl projekto taisymo. Vilniaus savivaldybei ir Aplinkos ministerijai išsiųstas 13 visuomeninių organizacijų pasirašytas reikalavimas apskritai stabdyti esą neteisėto Reformatų skvero projekto vykdymą.

Savivaldybė išplatino pareiškimą esą į visuomenininkų pastabas atsižvelgė, projektą pakoregavo ir rengiasi jo įgyvendinimui. 

„Stabdyti neketinam, keista, kai erdvės paniurusios, staiga idealizuojamos. Aš matau, kas toje vietoje vyksta. Saugumo nėra, gal paaugliams ant laiptų smagu, bet kita dalis apeina ratu, ten žmonių mažai, akivaizdu, kad erdvę reikia pertvarkyti“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Reformatų sodo atkūrimas ir sutvarkymas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Bendra projekto vertė kiek daugiau nei 2 mln. eurų.

Reformatų skvero iniciatyvinė grupė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą ir Centrinę projektų valdymo agentūrą prašydama ištirti, ar teisėtai ir skaidriai buvo vykdomas Vilniaus miesto savivaldybės organizuotas statybos darbų rangos konkursas bei skirtos lėšos Reformatų skvero atnaujinimo projektui.

Plačiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.