Kultūra

2018.08.27 23:15

Marijampolėje prasidėjo festivalis „Marijampolė music park“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.27 23:15

Marijampolėje populiariausiomis pasaulinės operos arijomis prasidėjo penktasis klasikinės ir džiazo muzikos festivalis „Marijampolė music park“. Organizatoriai parengė septynis koncertus – kosminės ir džiazo muzikos, žiūrovų laukia muzikos ir tango vakaras, gitarų kvarteto iš Prancūzijos koncertas. Festivalį penktadienį užbaigs styginių orkestras „Artistico“.

Pirmasis kamerinės ir džiazo muzikos festivalio koncertas, kuriame koncertavo pasaulinį pripažinimą pelnęs sopranas Katerina Tretjekova, dėl lietaus iš Poezijos parko persikėlė į Marijampolės kultūros centro sceną.

„Lietuvoje man visuomet malonu padainuoti, gaila, kad aš grįžtu nelabai dažnai. Dažniausiai koncertuoju po visą pasaulį koncertuoju. Pasirinkome [koncerte atlikti – LRT.lt] populiariausias arijas, kad publikai būtų malonu, kadangi publikai visuomet patinka, jeigu ji pažįsta kūrinius“, – sako K. Tretjekova.

Festivalio organizatoriai parengė septynis koncertus, Keturi iš jų - nauji tarptautiniai projektai. Pavyzdžiui, „Džiazo naktyje“ Vytauto parke pristatomas penkių muzikantų iš Lietuvos, Latvijos, Kanados, Šveicarijos ir Italijos bendras projektas – „Džiazas iš Amsterdamo“. 

Baigiamasis festivalio koncertas – penktadienį Poezijos parke. Žiūrovų laukia klasikos ir džiazo vakaras - koncertuos styginių oktetas „Artistico“ ir Marijampolės meno mokyklos violončelininkai.  

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.